×
 • Lajme
 • Lajme

  Moti sot dhe nesër

  FrontOnline
  11 Shtator 2020

  Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës.

  Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se temperaturat minimale gjatë ditës së sotme do të lëvizim ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

  “Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i qetë. Indeksi UV vazhdon të mbetet i lartë për shkak të insolacionit të gjatë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindjes”, njofton IHK.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Shpenzimet më të mëdha nga kryeministri Albin Kurti gjatë 10 muajve janë bërë për bileta të udhëtimit jashtë vendit. Vetëm për bileta...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim me presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev. Në këtë takim siç ka njoftuar Osmani për...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, sot vazhdon gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve. Ndryshe në çështjen gjyqësore Thaçi...
  Të tjera
  Sport03 Dhjetor 2023
  Sipas mediumeve italiane, i riu i Juventusit, Matias Soule, po ndiqet nga edhe Newcastle United, pas Crystal Palace. Sensacioni i ri, i...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Kader Kicaj ka bërë të qeshin të gjithë me veprimet e fundit në Big Brother VIP Kosova 2. Ata patën 17 ngjyra...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Ajo shquhet për karrierën e gjatë muzikore, ndonëse një personazh shumë i pëlqyer nga publiku. Bëhet fjalë për artisten nga Maqedonia, Big...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Maqedonia e Veriut është tronditur pasi 14-vjeçarja, Vanja Gjorçevska, e cila ishte rrëmbyer është vrarë. Për këtë ngjarje tragjike ka reaguar zëvendëskryeministri...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Erling Haaland ishte i pakënaqur me vendimet e marra nga gjyqtari Simon Hooper në barazimin 3-3 të Man City kundër Tottenhamit. Norvegjezi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Rose dhe Alba i kanë ngacmuar Shqipen dhe Ardin, duke i lënë vetë në dhomën e gjumit. Ishte Alba ajo që tha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.