×
Etiketë: punojnë
Lajme23 Shtator 2020
Të martën në mbrëmje disa policë të Prizrenit u detyruan të shtien me armë zjarri ndaj Besnik Shalës i njohur me nofkën “Qorri” duke e lënë të vdekur. Deri te kjo erdhi pasi i ndjeri...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme03 Shtator 2020
Sot është marrë vendimi që mësimi në Kosovë të fillojë nga 14 shtatori. Kjo pasi që vendi vazhdon të ketë numër të lartë të vdekjeve dhe rasteve të prekura nga Covid-19, shkruan IndeksOnline. E sot...
Lajme31 Gusht 2020
Nën kryesimin e ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot është mbajtur mbledhja e radhës e Këshillit Ekonomik-Social, ku nga anëtarët e pranishëm janë miratuar vendimet për konsolidimin e pesë komisioneve profesionale, në...
Lajme27 Gusht 2020
Ministri i Ministrisë së Arsimit Shkencës, Ramë Likaj, pas një mbledhje që mbajti me SBASHK’un, IKSHPK’në dhe përfaqësuesit e MSH’së, bëri të ditur se fillimi i vitit të ri shkollor do të shtyhet për datën...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Për shkak të pandemisë shumë londinezë po punojnë prej disa muajsh nga shtëpia. Ky model i ri duket se sjell mjaft përfitime si për punonjësit dhe punëdhësit. Të vetmet që ankohen janë agjencitë e pasurive...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Përpjekjet për të frenuar krizën e Covid-19 kanë hapur në botë diskutimet lidhur me shkurtimin e orëve të punës që duhen punuar në javë, edhe si një mjet për të ruajtur vendet e punës. Unioni...
Lajme14 Gusht 2020
Gjashtë muaj prej raportimit të rasteve të para me koronavirus në Kosovë, zyrtarë qeveritarë dhe autoritete tjera shëndetësore kanë shtuar thirrjet për kujdes ndaj qytetarëve, meqë deri më tani është raportuar për 10,988 persona të...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Qyteti Auckland i Zelandës së Re do të vendoset në një fazë të rreptë të izolimit gjatë tri ditëve të ardhshme, por masa do të ketë edhe për pjesën tjetër të shtetit të largët. Të...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Suedia, e cila ka zbatuar një strategji më pak të rreptë antiCOVID-19, bëri sot thirrje që të punohet nga shtëpia të paktën deri në Vitin e Ri ndërsa vendi ka kaluar pragun e 80.000 të...
Lajme29 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, i ka rikujtuar masat e reja që qeveria e Kosovës i ka marrë gjatë ditës së djeshme. Disa prej tyre kanë hyrë në fuqi mbrëmë. Hoti ka bërë të ditur...
Kronika22 Korrik 2020
Një person është arrestuar në Prishtinë pasi rekrutoi, strehoi dhe i shfrytëzoi për punë të detyruar 7 viktima të mitur. Arrestimi i të dyshuarit është bërë dje nën dyshimin se ka kryer Veprën Penale “Trafikim...
Ekonomi17 Korrik 2020
Shteti i Kosovës, jo rrallë është kritikuar si nga organizatat vendore e ndërkombëtare si dhe institucionet e Bashkimit Evropian për numri e madh të të punësuarve në administratën publike. Zakonisht janë cilësuar si barrë e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.