Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ky shtet kërkon nga të gjithë banorët që të punojnë nga shtëpia, nëse munden

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Qyteti Auckland i Zelandës së Re do të vendoset në një fazë të rreptë të izolimit gjatë tri ditëve të ardhshme, por masa do të ketë edhe për pjesën tjetër të shtetit të largët.

  Të gjitha masat kufizuese për veprimet e përditshme ishin lehtësuar në fillim të qershorit, kur ishin shëruar pacientët e fundit të prekur nga koronavirusi.

  Megjithatë, duke filluar nga e mërkura, banorët e Zelandës së Re jashtë qytetit Auckland nuk do të kenë të drejtë të organizojnë tubime të mëdha dhe nga ta do të kërkohet që të punojnë nga shtëpia, nëse një gjë e tillë është e mundshme.

  “E di se kjo informatë do të jetë shumë e vështirë për t’u pranuar”, tha kryeministrja e këtij shteti, Jacinda Ardern, gjatë një konference për gazetarë në orët e vona të natës.

  “Si grup kemi qenë në këtë pikë më parë. E dimë se nëse kemi një plan dhe nëse i përmbahemi atij, mund t’ia dalim para situatave të vështira dhe të panjohura”, shtoi ajo.

  Zelanda e Re është vlerësuar lart për suksesin e arritur në parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Për më shumë se 100 ditë, atje nuk u regjistrua asnjë rast i ri i përhapjes lokale.

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar sot përfaqësuesit e vendeve të QUINT-it, me të cilët ka biseduar për zhvillimet aktuale në...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, në lidhje me ngjarjet e djeshme në Zveçan, tha se dhuna nuk është asnjëherë opsion...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Albin Kurti është përgjegjës për gjithçka që ka ndodhur dje në Zveçan, ka theksuar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Petar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Albin Kurti është përgjegjës për gjithçka që ka ndodhur dje në Zveçan, ka theksuar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Petar...
  Lajme30 Maj 2023
  Dragan Nedeljkoviq, që mediat serbe po e quajnë “anëtar i Autoritetit të Përkohshëm të komunës së Zveçanit”, ka folur para gazetarëve serbë....
  Lajme30 Maj 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është shprehur i shqetësuar për demolimin e veturave të T7 e KOHËS në Zveçan. Njëherësh AGK u...
  Lajme30 Maj 2023
  Për situatën në veri, kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin...
  Lajme30 Maj 2023
  KFOR-i ka njoftuar se numri i paqeruajtësve të lënduar gjatë dhunës së paprovokuar të djeshme në komunën e Zveçanit është 30. “11...
  Lajme30 Maj 2023
  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.