×
Lajme18 Qershor 2024
Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Edward P. Joseph ka folur për insistimin e Kryeministrit Albin Kurti për një draft -statut të ri edhe pse përmbajtjes së propozimit evropian i kishte thënë po. “Kryeministri Kurti pranoi përmbajtjen, pranoi fjalët e statutit. Ishte forma rreth së cilës ai kishte shqetësime. Forma duhet të kishte blloqe nënshkrimesh. Kështu që ai pranoi përmbajtjen, por kishte një rezervë...
Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Edward P. Joseph ka folur për insistimin e Kryeministrit Albin Kurti për një draft -statut të ri edhe pse...
Lajme18 Qershor 2024
Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së, Miroslav Lajçak. Sipas njoftimit të Zyrës...
Lajme18 Qershor 2024
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka mohuar se ka një përçarje të raporteve me presidenten e vendit, Vjosa Osmani. Gërvalla ka thënë se...
Lajme
Lajme18 Qershor 2024
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u vra...
Lajme18 Qershor 2024
Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej...
Lajme18 Qershor 2024
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për të...
Hulumtime
Hulumtime08 Qershor 2024
Një ligj prej shtatë faqesh pritet të e rregulloj sistemin sa i përket çmimit të barnave për distributorët farmaceutik, por edhe për barnatoret e vendit. Qytetarët e Kosovës, çmimin për barnat që do iu nevojitën do...
Sport
Infografika
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />

Vip
FRONT TV
Front TV
Ministri i Punëve të Brendshme të Izraelit, Moshe Arbel, po qëndron për vizitë në Kosovë. Paraditen e së martës, Arbel është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Në këtë takim, mediat u lejuan të marrin vetëm pamje në fillim të takimit.
Ministri i Punëve të Brendshme të Izraelit, Moshe Arbel, po qëndron për vizitë në Kosovë. Paraditen e së martës, Arbel është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti....
Më shumë
Front TV
Kryeministri i Kosovës nuk i ka komentuar deklaratat e zyrtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët...
Front TV
Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se është i kënaqur me përkrahjen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.