×
Lajme28 Shkurt 2024
Pas samitit për Ukrainën që u mbajt të mërkurën në Tiranë, presidentja  e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Ajo përmes rrjetin social ‘Facebook’ ka treguar se në takim është biseduar për koordinimin mes Kosovës dhe Shqipërisë. “Sot në Tiranë në takim me Kryeministrin Rama. Diskutime e koordinim në të mirë të Kosovës e të Shqipërisë!”, ka shkruar Osmani. Shkrimi i...
Pas samitit për Ukrainën që u mbajt të mërkurën në Tiranë, presidentja  e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Ajo përmes rrjetin...
Lajme28 Shkurt 2024
Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka thënë se vërehen shumë probleme në Rregulloren e re të Bankës Qendrore të Kosovës për valutat monetare, duke përfshirë...
Lajme28 Shkurt 2024
Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, bashkë me Guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili kanë marrë pjesë në ministerialin e vendeve të Ballkanit Perëndimor “BP6...
Lajme
Lajme28 Shkurt 2024
Fatmir Çollaku, njohës i fushës së sigurisë, tha se është pozitive që Tirana zyrtare po merr vëmendjen e ndërkombëtarëve dhe jo vetëm të...
Lajme28 Shkurt 2024
Gjatë qëndrimit në Belfast të Irlandës Veriore, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjithashtu vizitoi shkollën Nettlefield, për të parë nga afër dhe në...
Lajme28 Shkurt 2024
“Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës!”. Kështu ka thënë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas samitit për Ukrainën që u mbajt sot...
Hulumtime
Tenderët24 Janar 2024
Ministria e Punëve të Brendshme (MB) që drejtohet nga Xhelal Sveçla, ka shpallur një tender prej 120 mijë euro për shërbime hoteliere, e ku në mesin e disa produkteve të kërkuara, ata kanë kërkuar që përmes...
Sport
Infografika
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />
  • " />

Vip
FRONT TV
Front TV
Shefja e asamblistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Komunën e Prishtinës, Jeta Rafuna, ka deklaruar se shkarkimi i kryesuesit Pëllumb Bajçinovci është tentim për “rrëmbim të pushtetit”. Rafuna ka lavdëruar punën e ish-kryesuesit Bajçinovci, ndërsa Partinë Demokratike të Kosovës e akuzon për mospërkrahje në projektet e kryetarit Përparim Rama. “Ne mendojmë se shkarkimi kryesuesit të Kuvendit Komunal të Kryeqytetit dje nga partitë opozitare nuk do koment që nuk është...
Shefja e asamblistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Komunën e Prishtinës, Jeta Rafuna, ka deklaruar se shkarkimi i kryesuesit Pëllumb Bajçinovci është tentim për “rrëmbim të pushtetit”. Rafuna ka...
Më shumë
Front TV
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Halil Thaçi, është përplasur me deputeten nga radhët e...
Front TV
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka kërkuar debat parlamentar në lidhje me sigurimet shëndetësore të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.