×
Etiketë: prishtinës
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Marrëveshja e Washingtonit, hapja e një zyre rajonale të Fondit të Zhvillimit të Korporatave (DFC) në Beograd dhe projektet e paralajmëruara të infrastrukturës mund të Wdihmojnë gjithashtu negociatat politike midis Beogradit dhe Prishtinës, qofshin ato...
Lajme30 Shtator 2020
Një inspektor i ndërtimit në komunën e Prishtinës është arrestuar pasi që ai është kapur në flagrancë nga policia duke marrë ryshfet, raporton Front Online. Siç njofton policia, ndaj inspektorit ishte bërë ankesë nga pronari...
Lajme30 Shtator 2020
Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), Njësiti Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Prishtinë (NJRHKEK), më 29.09.2020 ka pranuar palën ankuese i cili ka deklaruar se është pronar i...
Lajme29 Shtator 2020
Në sheshet e kryeqytetit janë vendosur kamera të sigurisë, ka bërë të ditur Komuna e Prishtinës. Sipas një njoftimi në Facebook, vendosja e këtyre kamerave do të ndihmojë në rritjen e nivelit të sigurisë në...
Lajme29 Shtator 2020
Autoritetet e Zvicrës ditë më parë e kanë hequr Kosovën nga lista e vendeve, qytetarët e të cilëve duhet të karantinohen nëse mbërrijnë në shtetin zviceran. Ky lajm ka bërë që shumë mërgimtarë që jetojnë...
Front TV29 Shtator 2020
Është larguar trupi i personit që ka vdekur sot para sporteleve në Komunën e Prishtinës, raporton Front Online. Dyshohet se personi i vdekur ka qenë 71 vjeç dhe ka pësuar infarkt gjatë kohës kur po...
Front TV29 Shtator 2020
Një person është rrëzuar pa vetëdije para sporteleve te Qendra për Shërbim me Qytetarë në objektin e vjetër të Komunës së Prishtinës. Lidhur me rastin për Front Online, ka folur nënkryetari i Komunës Muhedin Nushi....
Lajme21 Shtator 2020
Ka arritur për vizitë zyrtare në Kosovë Richard Grenell i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, raporton IndeksOnline. Ai sot i shoqëruar nga një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga nga kryeshefi Ekzekutiv i...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Vip19 Shtator 2020
Për nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, “Muzeu Lëvizës” fillon rrugëtimin ndër trojet shqiptare. Bashkë me Muzeun, në Prishtinë do të qëndrojë edhe nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani dhe drejtoreshën...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Personat me aftësi të kufizuara po vazhdojnë të kenë telashe gjatë lëvizjes nëpër rrugët e kryeqytetit. Nëpërmjet një komunikate për media, HANDIKOS ka ngritur një problem ka treguar se janë inspektuar disa zona në Prishtinë...
Kronika16 Shtator 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në fshatin Vranidoll të Komunës së Prishtinës. Nuk dihet ende nëse ka persona të lënduar nga ky aksident. Për shkak të aksidentit, janë shkaktuar kolona të gjata....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.