×
Etiketë: bëjë
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës, në koordinim me Drejtorinë e Bujqësisë dhe Pylltarisë në Komunën e Ferizajt i kanë konfiskuar 55 metra dru, që po silleshin nga Komuna e Kaçanikut për t’u shitur në Ferizaj. Komuna e...
Front TV21 Shtator 2020
Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e Kuvendit tha se Qeveria nuk duhet të pret nga opozita që të sigurohen votat për ta kaluar Projektligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike nga pandemia...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme10 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, i cili është edhe kryetari i komisionit për Buxhet dhe Financa në një konferencë për media ka treguar efektet negative që ka në ekonominë e vendit marrëveshja për Mini-Shengenin...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
"Kosova (Prishtina) do të pajtohet që ta zbatojë një moratorium njëvjeçar, për të mos kërkuar anëtarësim të ri në organizata ndërkombëtare. Serbia (Beogradi) do të pajtohet ta zbatojë një moratorium njëvjeçar mbi fushatën e saj...
Lajme04 Shtator 2020
Kosovën pas dy vite e gjysmë pa marrë asnjë njohje ndërkombëtare pritet që ta njohë një shtet i fuqishëm. Kështu ka deklaruar gazetari Leonard Kërquki duke u thirrur në burime brenda takimit të djeshëm në...
Lajme04 Shtator 2020
Bashkimi Evropian duhet të përfshihet në zgjidhjen e çështjes së Kosovës, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk mund ta zgjidhin atë çështje më vetë, ka thënë Wolfgang Petritsch, ish-i dërguari i BE-së për Kosovën....
Lajme25 Gusht 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka njoftuar se ka marrë përgjigje nga sekretari i shtetit të Gjermanisë lidhur me liberalizimin e vizave për Kosovën, në një letër për të cilën thotë...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Franca do ta bëjë mbajtjen e maskave të detyrueshme në vendet e punës. Lajmin e ka bërë të ditur qeveria e vendit të martën ndërsa lista e vendeve ku mbulimi i fytyrës është i detyrueshëm...
Lajme16 Gusht 2020
Presidenti Ilir Meta duke reaguar mbi situatën në Kakavijë, thotë se shqiptarët atje nuk mund të trajtohen si njerëz pa atdhe dhe pa shtet. Sipas Metës, qytetarët shqiptarë s’mund të trajtohen pa atdhe apo pa...
Lajme07 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës kishte deklaruar se ka milionat kur erdhi dhe mori postin e të parit të qytetit, mirëpo asnjëherë nuk tregoi konkretisht bizneset që kishte jashtë vendit. Sidoqoftë, Agim Bahtiri rezulton milioner...
Front TV04 Gusht 2020
Deputeti Haxhiu i cili është anëtar i Komisionit për Shëndetësi, për të mos ardhur deri të kjo gjendje, ka propozuar që të bëhen më shumë teste, pasi që siç tha ai, Kosova ka mundësi t’i...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Franca mund të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskave në ambientet e jashtme. Lajmin e bëri të ditur Ministri i Shëndetësisë Olivier Veran. “Ky vendim mund të merret në varësi të situatës së epidemisë”,  tha ministri...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.