Lajme

“SHBA do t’i bëjë dhuratë Kosovës njohjen e një shteti të fuqishëm”

“SHBA do t’i bëjë dhuratë Kosovës njohjen e një shteti të fuqishëm”
16:23 | 04 Shtator 2020

Kosovën pas dy vite e gjysmë pa marrë asnjë njohje ndërkombëtare pritet që ta njohë një shtet i fuqishëm.

Kështu ka deklaruar gazetari Leonard Kërquki duke u thirrur në burime brenda takimit të djeshëm në mes të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin amerikan.

”Kosovën do ta njeh një shtet i fuqishëm i globit, kjo do të jetë pjesë e një dhurate që SHBA do të ja bëjnë Kosovës. Është një njohje që do ta i vjen Kosovës dhuratë”, ka thënë Kërquki, pa dhënë detaje se për cilin shtet bëhet fjalë.

 

 

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera