×
Etiketë: gjatë
Lajme30 Shtator 2020
Rënia ekonomike në Kosovë në vitin 2020 si shkak i pandemisë Covid-19 pritet të jetë 7.2 për qind. Në projeksionet e BQK-së recesioni ekonomik në vend pritet të jetë më i thellë se sa është...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Festa e Ditës Kombëtare pritet të rrisë numrin e udhëtarëve që përdorin transportin hekurudhor në Kinë. Gjatë 11 ditëve të ardhshme pritet fluks udhëtaresh, për shkak se shumë njerëz kthehen në vendlindje ose planifikojnë udhëtime...
Lajme30 Shtator 2020
Në Policinë e Kosovës është raportuar gjatë ditës së djeshme se në fshatin Isniq të Deçanit, një shtetas i Shqipërisë derisa kishte qenë duke punuar në një shtëpi private, dyshohet se ishte rrëzuar dhe kishte...
Lajme30 Shtator 2020
Shkelje të shumta procedurale dhe ligjore e kanë shoqëruar përzgjedhjen e kryeshefit ekzekutiv të Sekretarit të Komisionit Qendror Zgjedhor (SKQZ), i cili është finalizuar tek javën e kaluar. Pas përfundimit të intervistimit, në krye të...
Lajme29 Shtator 2020
Mbi 45 milionë euro është borxhi që konsumatorët i kanë ndërmarrjes KRU “Prishtina”. 2 milionë prej këtyre mjeteve u bën qysh kur filloi pandemia në mars e këndej, shkruan Front Online. Zëdhënësja në këtë ndërmarrje,...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Sipas një njoftimi të Ministrisë së Mbrojtjes së Azerbajxhanit, të publikuar të martën në mëngjes, gjatë natës së kaluar ka pasur luftime me artileri të rëndë mes forcave azere dhe armene. Përmes një deklarate, kjo...
Lajme29 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm. IHK njofton se do të ketë reshje shiu, ndërsa shtrirja e reshjeve kuptohet nuk do të jetë uniforme në gjithë vendin...
Kronika28 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar për 48 orë gjashtë persona, si dhe ka bërë dy kërkesa për caktimin e paraburgimit të dy personave. Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë një vizite pune në pikat regjionale të shitjes në Prizren dhe Gjakovë, Ushtruesi i Detyrës së Kryeshefit Ekzekutiv të Telekomit të Kosovës, Zeqir Kiqina, ka identifikuar për së afërmi vështirësitë e punës, projektet e...
Kronika28 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi gjatë kontrollit i është gjetur një sasi e vogël e substancave narkotike. Gjatë arrestimit, i dyshuari ka kërcënuar zyrtarët policorë dhe me urdhër të prokurorit u dërgua në...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka reaguar duke postuar një fotografi në llogarinë e tij në Facebook, ndaj arrestimeve që u bënë sot gjatë...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Kosovari asokohe 36-vjeçar qe arrestuar pas një grabitje në një degë bankare në Adlisëil pasi kishte arritur të arratisej për një kohë të shkurtër Policia e kantonit të Cyrihut pati arrestuar autorin e krimit pas...
Lajme24 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka folur për pasojat politike për një parti që qëndron në pushtet për një kohë të gjatë. “Të qenit gjatë në pushtet e ka një kosto politike. Ndonëse mund të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.