×
Etiketë: orë
Lajme01 Tetor 2020
Numër i lartë i gjobave ditore për shkelje të ligjit antiCOVID-19. Gjatë së mërkurës Policia e Kosovës ka shqiptuar 562 gjoba në bazë të ligjit COVID-19. Ndërkaq 45 aksidente kanë ndodhur gjatë kësaj kohe, 19...
Lajme30 Shtator 2020
Afër 4 milionë euro Qeveria i ndau për pjesëtarët e Policisë së Kosovës disa ditë më parë. Por jo të gjithë përfituan nga ndarja e këtyre mjeteve. Në Sindikatë e pranojnë për Front Online se...
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e fundit për viktimat, rastet e reja dhe të shëruarit nga Coronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 62 pacientë. Numri i...
Lajme29 Shtator 2020
Policia e Kosovës, për 24 orët e fundit ka shqiptuar 482 tiketa në bazë të Ligjit Covid-19, raporton Front Online. Ndërsa, po ashtu ka shqiptuar edhe 1 mijë e 216 tiketa për ata që kanë...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka publikuar statistikat e aksidenteve të ndodhura gjatë ditës së djeshme në Kosovë. Numri total i aksidenteve të djeshme është 38, nga kjo shifër, një aksident ka përfunduar me fatalitet, gjashtë me...
Lajme28 Shtator 2020
Kompania për distribuimin e energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se edhe nesër do të ketë ndërprerje disaorëshe të rrymës në lokacione të ndryshme. Ndërprerjet e parapara për nesër do të zgjasin 7 deri...
Lajme26 Shtator 2020
Me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës është hequr kufizimi i lëvizjes. Prej mbrëmë qeveria ka shfuqizuar vendimin e më hershëm ku qytetarët nuk lejoheshin të qarkullonin pas orës 22:30 deri në orën 05:00,...
Lajme25 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ndaluar gjithsej 12 persona. Sipas prokurorisë, gjatë kësaj periudhe janë bërë katër kërkesa për caktimin e paraburgimit për katër persona...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Pavarësisht rivendosjes së karantinës në gjithë vendin, Izraeli po njeh rekorde infektimesh ditore. 24 orëshi i fundit shënoi afro 7 mijë infektime ditore, shifra më e larë e arritur deri më tani. Në karantinën e...
Kronika24 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka shqiptuar 800 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19 në 24 orët e fundit. Policia e Kosovës ka shqiptuar 800 gjoba në bazë të ligjit COVID-19. Sipas statistikave të përgjithshme 19...
Kronika24 Shtator 2020
Me përkeqësimin e motit në vendin tonë, është shtuar edhe numri i aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit policia ka njoftuar se janë shënuar 60 aksidente. Prej tyre 22 kanë qenë me...
Lajme23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 62 aktakuza kundër 72 personave për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë ndaluar për 48 orë, tetë persona...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,085 viktima të reja të koronavirusit. Përpos viktimave, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe mbi 83,000 raste të reja të personave të infektuar dhe shifra e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.