×
 • Lajme
 • Lajme

  Sindikata e Policisë: Vetëm policët që punuan 12 orë përfituan nga mjetet shtesë të Qeverisë, shujtat edhe këtë muaj jo

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Afër 4 milionë euro Qeveria i ndau për pjesëtarët e Policisë së Kosovës disa ditë më parë.

  Por jo të gjithë përfituan nga ndarja e këtyre mjeteve.

  Në Sindikatë e pranojnë për Front Online se ka pasur ankesa nga policët, derisa kanë një shpjegim se pse ka ndodhur kjo.

  “Ata që kanë qenë në plan operativ i kanë marrë të gjithë. Ata që nuk kanë punuar 12 orë jo. Nuk i ka marrë as polici që ka punuar 8 orë”, u shpreh nënkryetari i Sindikatës së Policisë, Shaban Tasholli, për Front Online.

  Numri dy i Sindikatës në Polici e pranoi se shujtat nuk u kanë dalë policëve, por thotë se kështu janë marrë vesh edhe me kryeministrin, të paktën edhe për këtë muaj.

  “Nuk është premtuar edhe atë ditë me kryeminstrin. Në rregull është sipas marrëveshjes”, trego ai.FRONT ONLINE

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, tha se Kosova dhe Serbia nuk mund të përparojnë në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Inspektorët e Tregut të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë gjatë inspektimeve të rregullta në terren kanë evidentuar produkte të cilat në...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, bashkë me nënkryetaren e kësaj partie, Vlora Çitakun, takuan të dërguarin special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor,...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka pritur në takim emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. LDK ka njoftuar se në takim...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka shkuar për ngushëllime të familja e Shkumbin Hebibaj, që vdiq dje pasi u godit nga një...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Financave Hekuran Murati ka thënë se në vitin 2023 është lidhur me internet ‘broadband’ fshatin e fundit të mbetur. Kështu,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO-ja, gjeneralmajor Ozkan Ulutas, kryesoi sot ceremoninë e ndërrimit të komandës së Komandës Rajonale...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një person është gjetur i vdekur në bodrumin e një ashensori të një ndërtese në rrugën Gjilan-Kamenicë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka shkarkuar kryesuesin e Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. 33 anëtarë të kuvendit komunal...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.