×
Etiketë: policët
Lajme30 Shtator 2020
Afër 4 milionë euro Qeveria i ndau për pjesëtarët e Policisë së Kosovës disa ditë më parë. Por jo të gjithë përfituan nga ndarja e këtyre mjeteve. Në Sindikatë e pranojnë për Front Online se...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Policia britanike ka publikuar pamje të siguruara nga helikopteri, ku një person u hedh benzinë policëve. Raportohet se policët i kanë dëgjuar këta persona duke thënë “kush ka çakmak, kush ka çakmak, t’ua vëmë flakën”,...
Kronika28 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi gjatë kontrollit i është gjetur një sasi e vogël e substancave narkotike. Gjatë arrestimit, i dyshuari ka kërcënuar zyrtarët policorë dhe me urdhër të prokurorit u dërgua në...
Kronika28 Shtator 2020
Një grua në Podujevë ka penguar zyrtarët policorë në kryerjen e detyrës dhe ndaj saj Policia ka hapur rast. E gjithë ngjarja ndodhi kur disa qytetarë e kanë penguar një burrë në Podujevë që t’i...
Lajme27 Shtator 2020
Përditë, nga ora 07:00 e mëngjesit e deri në mbrëmje, zyrtarë të Policisë së Kosovës dalin për t’i gjobitur ata që nuk i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Për vetëm më pak se një...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, ka thënë se katër milionë euro janë ndarë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës për Policinë e Kosovës. “Ata janë heronjtë tanë të gjallë të cilët në vazhdimësi...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e UCK’së), Nasim Haradinaj, ka qenë duke hyrë në ndërtesën e Televizionit 7 kur është ndaluar nga policia e EULEX’it. Ai ishte...
Kronika24 Shtator 2020
Disa zyrtarë policorë që janë arrestuar në aksionin e njohur si “Karaçeva” edhe më herët kanë qenë të dyshuar për përfshirje në veprime penale. Polici F.L., siç është informuar KOHA, ka qenë i arrestuar në...
Lajme23 Shtator 2020
Të martën në mbrëmje disa policë të Prizrenit u detyruan të shtien me armë zjarri ndaj Besnik Shalës i njohur me nofkën “Qorri” duke e lënë të vdekur. Deri te kjo erdhi pasi i ndjeri...
Lajme23 Shtator 2020
Pas pranimit të fajësisë, i akuzuari për dhënie të 10 eurove ryshfet, Senisha Popadiq, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë me 6 muaj burgim me kusht e 600 euro gjobë. Dënimi me burgim në...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një grabitje e armatosur ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së martës në Prishtinë. I dyshuari ka goditur në kokë një person i cili ishte në vendin e tij të punës. Për...
Lajme22 Shtator 2020
Policia e Kosovës, së bashku me Prokurorinë Themelore në Gjilan, Doganën e Kosovës, Inspektoratin Policor të Kosovës dhe Administratën Tatimore të Kosovës, të premten kanë realizuar një aksion  në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës, raporton...
Kronika16 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Pejë, Departamenti për Krime të Rënda ka dënuar me gjashtë muaj burg  të akuzuarin E.R për shkak të veprës penale dhënie të ryshfetit. E.R. më datë 13.09.2020, rreth orës 23:20, në Vitomoricë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.