×
Etiketë: muaj
Lajme30 Shtator 2020
Afër 4 milionë euro Qeveria i ndau për pjesëtarët e Policisë së Kosovës disa ditë më parë. Por jo të gjithë përfituan nga ndarja e këtyre mjeteve. Në Sindikatë e pranojnë për Front Online se...
Front TV30 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë Covid-19, pacientëve do t’i duhet të presin deri në 6 muaj për tu operuar në Klinikën e Kirurgjisë Abdominale. Vetëm rastet që janë urgjente do të arrijnë të operohen menjëherë, derisa...
Kronika30 Shtator 2020
Një 14 vjeçare nga Gjilani dyshohet se u dhunua seksualisht nga dy persona. Njëri 21-vjeçar e tjetri 30. E mitura kishte mbetur shtatzënë dhe njëri nga dhunuesit e saj e detyroi atë që ta abortonte...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gruevski dhe Janakieski shpallen fajtorë për rastin “Shuplakat”.Gruevski dënohet me një vjet e gjysmë burg, derisa ish ministri Mile Janakieski dënohet më një vjet burg me kusht, në rast se në katër vitet e ardhshme...
Lajme29 Shtator 2020
Një muaj paraburgim është caktuar ndaj Sh.H i cili dyshohet se kishte detyruar të miturën që të kryej akt seksual në njërën nga dhomat e motelit. “I pandehuri Sh. H., dyshohet se me veprimet e...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gruevski dhe Janakieski shpallen fajtorë për rastin “shuplakat”. Ish kryeministri i Maqedonisë në arrati Nikolla Gruevski dënohet me një vjet e gjysmë burg, derisa ish ministri Mile Janakieski dënohet më një vjet burg me kusht,...
Kronika28 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditë të pandehurit Sh. J. për shkak se dyshohet të ketë kryer veprën penale dhunim....
Banka27 Shtator 2020
Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata e Kosovës e ka thyer rekordin e dërgesave të parave në vendin tonë.Nga të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovës për muajin gusht 2020, diaspora ka dërguar rreth 7 milionë euro...
Kronika27 Shtator 2020
Një vajzë e mitur nga Gjilani ka raportuar në polici se është dhunuar nga një i dyshuar i moshës madhore. E mitura ka raportuar se rasti kishte ndodhur gjatë muajve janar dhe shkurt, ndërkaq rastin...
Lajme25 Shtator 2020
25 shtator 2020 – Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Pejë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurës SH.H, për shkak të...
Lajme24 Shtator 2020
62 raste të reja me COVID-19 u konfirmuan ditën e djeshme. Kësisoj numri i përgjithshëm i të infektuarve shkoi në 15 mijë e 270 raste, nga gjithsej 63 mijë e 638 persona të dyshimtë. Gjatë...
Lajme23 Shtator 2020
Drejtori i Institutit Kosovar për Drejtësi, Ehat Miftaraj ka paralajmëruar që në tetor, nëntor e dhjetor qytetarët do të shohin aksione si nëpër filma. “Në muajin tetor, nëntor dhe dhjetor do të shohim aksione si...
Lajme23 Shtator 2020
Pas pranimit të fajësisë, i akuzuari për dhënie të 10 eurove ryshfet, Senisha Popadiq, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë me 6 muaj burgim me kusht e 600 euro gjobë. Dënimi me burgim në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.