×
Etiketë: nga
Kronika01 Tetor 2020
Sot është mbajtur seanca fillestare ndaj Nuhi Mavrovqanit i cili akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij me shufër metali në fshatin Berivojcë të Kamenicës. Mavrovqani para trupit gjykues në Gjykatën Themelore në Gjilan ka...
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ky vend do ta bëjë një rishikim të plotë të të dhënave për numrin e vdekjeve nga sëmundja COVID-19, për të verifikuar nëse numri përkon me numrin nga...
Lifestyle01 Tetor 2020
Po fillon një panik në lidhje me sëmundjet që do vijnë në këtë kohë. Si mund ta tregoni dallimin mes simptomave të ftohjes dhe koronavirusit? Si mund ta rrisni sistemin tuaj imunitar gjatë dimrit? Ka...
Lajme01 Tetor 2020
Vaksinimi kundër gripit sezonal dhe virozave të tjera do të fillojë nga Shtëpia e Pleqve në Prishtinë. Kështu ka bërë me dije Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Zemaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë...
Lajme01 Tetor 2020
Një person është arrestuar në fshatin Dobrava të Leposaviqit, pasi me automjetin e peshave të rënda me targa të Serbisë, në rrugë alternative i është shmangur kontrollit në pikën kufitare. Sipas Policisë, në automjetin e...
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
SHBA vazhdon të regjistrojë shifra të larta të infeksioneve dhe vdekjeve të reja nga COVID-19. SHBA ka të paktën 7,210,067 raste të koronavirusit dhe të paktën 206,494 njerëz kanë vdekur, sipas të dhënave nga Universiteti...
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj ka kujtuar 23 vjetorin e protestave studentore me 1 Tetor 1997. Likaj derisa ka kujtuar ngjarjen e protestës së Lëvizjes Studentore, thekson se kjo i ka dhënë drejtim...
Lajme01 Tetor 2020
Veteranet e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë reaguar rreth arrestimeve të fundit nga Gjykata Speciale. Nëpërmjet një reagimi thuhet se, “Ne ju themi këtyre gjykatave, se me padrejtësi të tilla, kurrë dhe asnjëherë nuk mund...
Lajme01 Tetor 2020
Agjencia e Regjistrimit Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se nga sot do të fillojë aplikimin për patentë-shoferë ndërkombëtar. Aplikimi do të bëhet në të gjitha Qendrat për...
Lajme01 Tetor 2020
Sot mbushen 23 vjet nga protestat e Lëvizjes Studentore të vitit 1997. Ishte Lëvizja Studentore e atëhershme që organizoi protestat, të cilat u organizuan për të kundërshtuar pushtimin e Kosovës nga Serbia dhe kthimin e...
Lajme01 Tetor 2020
Infektologu Lul Raka ka thënë se numri i madh i rasteve me COVID-19 erdhi pasi masat u liruan menjëherë. Ai ka thënë se numri i madh i rasteve të infektimit erdhi pasi lirimi i masave...
Lajme30 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së OVL–UÇK’së, Faton Klinaku, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se po merr se po provokohet dhe shqetësohet nga persona të panjohur, të cilët po i çojnë...
Lajme30 Shtator 2020
Afër 4 milionë euro Qeveria i ndau për pjesëtarët e Policisë së Kosovës disa ditë më parë. Por jo të gjithë përfituan nga ndarja e këtyre mjeteve. Në Sindikatë e pranojnë për Front Online se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.