×
Etiketë: mjetet
Lajme30 Shtator 2020
Afër 4 milionë euro Qeveria i ndau për pjesëtarët e Policisë së Kosovës disa ditë më parë. Por jo të gjithë përfituan nga ndarja e këtyre mjeteve. Në Sindikatë e pranojnë për Front Online se...
Ekonomi27 Shtator 2020
Përkundër që qarkullimi i bizneseve ka shënuar rënie mbi 1 miliard euro në pandemi, deputetët të cilët paguhen nga taksapaguesit nuk janë llogaridhënës për miratimin e planit për rimëkëmbje ekonomike që parasheh edhe tërheqjen e...
Kronika19 Shtator 2020
Policia e Pejës, ka bërë të ditur se kanë planifikuar veprime shtesë në kontrollin e mjeteve te transportit publik me qëllim qe situata rreth Pandemisë të jetë e menaxhueshme dhe nën kontroll, gjithnjë në zbatimin...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme08 Shtator 2020
Kuvendi Komunal i Gjilanit, në një seancë të jashtëzakonshme, të kryesuar nga Shpresa Kurteshi - Emini, ka miratuar transferin e mjeteve financiare nga kategoria e shpenzimeve në kategorinë e investimeve kapitale, ku sqarimet e nevojshme...
Lajme18 Gusht 2020
Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj ka thënë se Vetëvendosje si parti opozitare nuk ka arsye të flet për rrugën Deçan-Plavë. Selmanaj ka deklaruar se ishte pikërisht Qeveria Kurti ajo që i kishte hequr mjetet e...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët nga Lëvizja Vetëvendosje, Dimal Basha e Enver Haliti kanë propozuar që në buxhetin për vitin 2020 të sigurohen mjetet për rinovimin e Xhamisë dhe Kishës Katolike në komunën e Ferizajt. Amendamenti i propozuar nga...
Lajme28 Korrik 2020
Ushtrisë së Kosovës i është shtuar një kontingjent prej 42 automjetesh ushtarake “Humvee”. Të gjitha këto pajisje janë mbi bazën e standardeve të NATO-s, që qëllim kanë orientimin në NATO. Ky furnizim i Forcës është...
Lajme25 Korrik 2020
Janë futur në Kosovë, disa mjete ushtarake të cilat janë dhuratë nga Amerika. Në disa fotografi shihet se tani ato gjenden në Kosovë, shkruan Indeksonline. Më poshtë pamjet.
Kronika24 Korrik 2020
Policia e Kosovës, konkretisht Stacioni policor – Gjakovë, ka pranuar informatё nga viktima – ankuesi, se me datё 23.07.2020, iu janë vjedhur vegla pune të llojeve të ndryshme të cilat i ka pat të vendosura...
Lajme24 Korrik 2020
Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia e Regjistrimit Civil, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se pronarët e mjeteve të cilët nuk i kanë vazhduar regjistrimet e mjeteve, apo nuk i kanë regjistruar mjetet...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka thënë se Qeveria e Kosovës e ka në vëmendje rimëkëmbjen ekonomike. Bajrami tutje ka theksuar se pasi të aprovohet ligji, qytetarët në periudhë katërmujore mund t’i tërheqin 10% të...
Lajme21 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka konfirmuar se auditori Ilir Mulhaxha, sot i kanë tërhequr mjetet nga xhirollogaria e Telekomit të Kosovës....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.