Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohet një person në Gjakovë, i gjinden të gjitha mjetet e punës që dyshohet se i kishte vjedhur

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Policia e Kosovës, konkretisht Stacioni policor – Gjakovë, ka pranuar informatё nga viktima – ankuesi, se me datё 23.07.2020, iu janë vjedhur vegla pune të llojeve të ndryshme të cilat i ka pat të vendosura në punëtori.

  Vlera e dëmit është rreth 1200 euro.

  Njësiti i Hetimeve pranë Stacionit Policor – Gjakovë, pas njё pune intensive operativo-hetimore, me të njëjen datё 23.07.2020, ka arritur tё identifikojë dhe tё arrestojë tё dyshuarin:

  E. H. F i lindur me 1984 shqiptar.

  Tek i dyshuari janë gjetur të gjitha veglat e punës qё i janë vjedhur viktimёs, hetuesit policor kanë konfiskuar veglat e paraqitura.

  Me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit, i dyshuari pas intervistimit ndalohet pёr 48- orё.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Lajme04 Qershor 2023
  Komuna e Prishtinës tash e një vit është duke punuar rreth planit të sigurisë së shkollave në kryeqytet. Drejtuesit e shkollave e...
  Lajme04 Qershor 2023
  Ka kohë të gjatë që merret me bujqësi. Jonuz Zeqiri nga fshati Hallaq i Madh i komunës së Lipjanit, përpiqet që vit...
  Lajme04 Qershor 2023
  Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta Jashari është bërë sërish nënë e një djali. Këtë e ka bërë të ditur Bekim Jashari përmes...
  Të tjera
  Lajme04 Qershor 2023
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj njofton se vetëm në muajin maj kanë filluar të rregullohen e janë përfunduar punimet në 18 rrugë....
  Vip04 Qershor 2023
  Ditën e sotme në rubrikën “Tortuar” të emisionin “E Diell” kanë qenë të ftuar disa ish-banorë të edicionit të parë dhe të...
  Vip04 Qershor 2023
  Aktorja dhe deputetja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, ka shijuar së fundmi disa ditë të mira pushimi në Egjipt. Ajo vizitoi shtetin...
  Bota/Rajoni04 Qershor 2023
  Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan shpalli qeverinë e re me fokus ekonominë dhe sigurinë. Presidenti turk njoftoi anëtarët e rinj të...
  Lajme04 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se nuk duhet të lejojnë nënshtrimin për faktin se Serbia s’është vend demokratik dhe dëshiron...
  Lajme04 Qershor 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka thënë për Euronews Albania, se e gjithë situata e krijuar në veri...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.