×
Etiketë: kishte
Lajme30 Shtator 2020
Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj dhe ish komandant i UÇK-së, ka thënë sonte se ai dhe shokët e tij të luftës janë të gatshëm të shkojnë vullnetarisht në Gjykatën Speciale dhe...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Një burrë 67 vjeç me prejardhje nga Kosova akuzohet se në vitin 2019 e mbyti gruan e tij, duke e goditur me ‘lugë’ të këpucëve. Ai sot do të dalë para Gjykatës së Qarkut në...
Lajme29 Shtator 2020
Paralajmërimi i punëtorët të “Llamkosit” për protestë dhe kërcënimi me grevë para AKP-së, për të hënën, ka dhënë rezultat. AKP-j ka njoftuar punëtorët e “Llamkos”-it se janë transferuar mjetet dhe se nga dita e martë...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Banorët e një fshati në Rumani rizgjodhën të njëjtin kryetar në zgjedhjet lokale, edhe pse ai vdiq dy javë më parë nga coronavirusi. Qytetarët besojnë se bëri punë të mirë dhe se e meritonte një...
Lajme27 Shtator 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, i është kundërpërgjigjur ish-kryeministrit, Albin Kurti.Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme, akuzoi Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), për themelimin e Gjykatës Speciale, duke thënë se ka qenë...
Lajme26 Shtator 2020
Në lidhje me zhvillimet e fundit të Speciales dhe arrestimet e djeshme të krerëve të veteranëve, ka reaguar Rexhep Selimi, deputet i VV-së dhe njëherit i ftuar nga Specialja më herët. Selimi që ishte vet...
Lajme26 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dhënë sqarime rreth arrestimit të nënkryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinajt. Thotë se arrestimi u krye se ka fletarrest ndaj Haradinajt dhe se policia e Eulex-it veproi sipas mandatit të...
Lajme26 Shtator 2020
F.B, infermier në Klinikën e Urologjisë, është sulmuar sot me thikë në vendin e tij të punës në QKUK. I dyshuari për kryerjen e këtij akti, siç mëson lajmi.net është personi i cili në dhjetor...
Lajme26 Shtator 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, e ka kritikuar klasën politike në vend për arrestimet që ndodhën nga Specialja, meqë siç u shpreh, politikanët tanë nuk e kishin marr seriozisht këtë gjykatë. Zeka ka...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Kosovari asokohe 36-vjeçar qe arrestuar pas një grabitje në një degë bankare në Adlisëil pasi kishte arritur të arratisej për një kohë të shkurtër Policia e kantonit të Cyrihut pati arrestuar autorin e krimit pas...
Lajme23 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, i ka ikur përgjegjësisë gjatë raportimit në Komisionin Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e Pandemisë. “Ish ministri Vitia si person përgjegjës gjatë...
Lajme23 Shtator 2020
Ish-zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku po dëshmon para Komisionit hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë COVID-19 nga Qeveria. Në këtë komision, Sadiku është pyetur edhe rreth rastit të të ndjerit Agon Musliu që...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Analisti pranë Institut të Izraelit për Politikat e Jashtme Rajonale, ka thënë se njohja e Kosovës nga Izraeli, 12 vjet pas shpalljes së pavarësisë, vjen në një kohë kur pozita e palestinezëve në skenën globale...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.