×
Etiketë: Gjakovë
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë një vizite pune në pikat regjionale të shitjes në Prizren dhe Gjakovë, Ushtruesi i Detyrës së Kryeshefit Ekzekutiv të Telekomit të Kosovës, Zeqir Kiqina, ka identifikuar për së afërmi vështirësitë e punës, projektet e...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka deklaruar sot se Policia e Kosovës me meritë ka arritur të ketë besueshmërinë e lartë dhe situata e pandemisë ka rikonfirmuar pse e meriton titullin e institucionit të cilit...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari ka publikuar sot disa fotografi të Komunës së Gjakovës, ku thotë se nga komuna janë prerë drunjtë 50 vjecar për të ndërtuar rrugë për makina. “Kështu u zgjua sot Gjakova. Drunjët 40...
Kronika18 Shtator 2020
Në Gjakovë është raportuar për një sulm seksual. Një grua kosovare ka raportuar se derisa kishte qenë në rrugë kishte takuar tre persona të panjohur, ku njëri prej tyre me dhunë kishte filluar ta prekte...
Kronika13 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka raportuar se ka arrestuar dy persona pasi që ata janë hasur në një lokal ku zhvilloheshin lojëra fati, transmeton Front Online. "Rr. Musa Zajmi, Gjakovë 12.09.2020, 21:00. Janë arrestuar dy të...
Lajme11 Shtator 2020
Para pak momentesh ka ndodhur një aksident komunikacioni në fshatin Krushë, shkruan Front Online. Si pasojë e aksidentit është bllokuar magjistralja Gjakovë - Prizren. Përveç dëmeve materiale, për momentin nuk dihet nëse ka të lënduar....
Kronika06 Shtator 2020
Gjatë ditës së djeshme në Gjakovë është arrestuar një burrë pasi që kishte ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes dhe tre fëmijëve. I dyshuari nuk është intervistuar për shkak të gjendjes së tij shëndetësore – psikike,...
Lajme04 Shtator 2020
KRU Gjakova njofton konsumatorët se për shkak të defektit në gypin kryesorë, që ka ndodhur në fshatin Gexhë, jemi detyruar të ndërpresim furnizimin me ujë. Respektivisht zonat që do mbesin pa ujë përfshijnë zonën e...
Lajme31 Gusht 2020
Një punonjës i Spitalit të Përgjithshëm në Gjakovë ka humbur betejën me coronavirusin. Lajmin e kanë bërë të ditur nga ky spital, përmes një komunikate për medie, ku bëhet e ditur se i ndjeri ishte...
Kronika27 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili nën ndikimin e alkoolit, kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij. Viktima ka pranuar tretman mjeksor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokuroit është dërguar...
Lajme24 Gusht 2020
Rastet e dhunës në familje po vazhdojnë të ndodhin në Kosovë. Një i fundit ka ndodhur në Gjakovë. Aty sipas Policisë së Kosovës një person është ankuar se kishte pasur dhunë sistematike nga prindi i...
Lajme13 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësie, Armend Zemaj, gjatë vizitës në Gjakovë së bashku me kryetarin e kësaj komune Ardian Gjini, ka qëndruar edhe në lagjen Kolonia, në të cilën jetojnë pjesëtar të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian....
Front TV13 Gusht 2020
Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka njoftuar se çerdhet në Gjakovë nuk do të hapen derisa të kryhen testimet për COVID-19 për të gjitha edukatorët dhe personelin e çerdheve, për të shmangur përhapjen e infeksionit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.