Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Çerdhet në Gjakovë hapen pasi të testohen për COVID-19 të gjithë edukatorët dhe punonjësit e këtyre institucioneve

  FrontOnline
  13 Gusht 2020

  Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka njoftuar se çerdhet në Gjakovë nuk do të hapen derisa të kryhen testimet për COVID-19 për të gjitha edukatorët dhe personelin e çerdheve, për të shmangur përhapjen e infeksionit me coronavirus.

  Gjini tha se është çështje ditësh që të krijohen mundësitë për hapjen e çerdheve, por siç tha ai kjo do të bëhet vetëm pasi të testohet secili edukator e punonjës i institucioneve parashkollore në këtë komunë.

  “Çerdhet në Gjakovë nuk do të hapen derisa të arrijmë t’i testojmë edukatoret edhe personelin i cili punon në kopshte dhe çerdhe. Kjo nuk është çështje e javëve por e ditëve, pasi të kemi teste për edukatorët, atëherë do të mund të hapen çerdhet”, tha Gjini.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/4865408196818576/?notif_id=1597256164497316&notif_t=live_video_explicit

   

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Në debatin në mes deputetit Avdullah Hoti dhe ministrit Faton Peci, është përfshirë edhe presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Xhelal Sveçla, ministër i Punëve të Brendshme, ka shkruar për aksionet e Policisë së Kosovës në Veri të Kosovës. Ai ka thënë...
  Artikull i Sponsoruar05 Qershor 2023
  Fabrika e shpuzës dhe dyshekëve Comodita apo Ventius International po merr pjesë si ekspozuese në panairin ndërkombëtar të mobiljeve dhe interierit IMM...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, më 5 qershor e shpalli veten kandidat në garën presidenciale të republikanëve për pozitën e presidentit, duke nisur...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Wagner nën drejtimin e Yevgeny Prigozhin arrestoi një komandant rus, që konfirmon grindjen e grupit mercenar me Ministrinë e Mbrojtjes. Në një...
  Lajme05 Qershor 2023
  Është gjetur dhe konfiskuar në veri të Kosovës një veturë me targa gjermane, e cila dyshohet se është vjedhur në Gjermani. Sipas...
  Lifestyle05 Qershor 2023
  “Kam nevojë për një pushim, për të shkuar në plazh dhe për të pushuar”. Nuk është e çuditshme të dëgjosh këtë dëshirë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i është kundërpërgjigjur ministrit të Bujqësisë, Faton Peci duke e etiketuar si “Inspektori Peci në botën...
  Lajme05 Qershor 2023
  Në lidhje me situatën në veri, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Zenun Pajaziti ka thënë se aktivitetet e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.