×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjakovë, disa fshatra mbesin pa furnizim me ujë

  FrontOnline
  04 Shtator 2020

  KRU Gjakova njofton konsumatorët se për shkak të defektit në gypin kryesorë, që ka ndodhur në fshatin Gexhë, jemi detyruar të ndërpresim furnizimin me ujë.

  Respektivisht zonat që do mbesin pa ujë përfshijnë zonën e fshatrave të Anadrinit, një pjesë e fshatit Xërxe, Gexhë, Radostë, Ratkovc, Vrajak, Bratotin dhe Dejnë.

  Në njoftin thuhet se ekipet janë duke punuar në sanimin e defektit duke ndërmarr të gjitha masat që sa më shpejtë ta rikthejmë furnizimin me ujë.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Seanca ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tashmë ka nisur. Ai akuzohet për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019...
  Kronika01 Mars 2024
  Një person në Prishtinë ka raportuar se i është vjedhur vetura e cila ka qenë e parkuar. Vjedhja e veturës ka ndodhur...
  Kronika01 Mars 2024
  Një burrë është arrestuar në Prishtinë pasi që i njëjti duke mos i zbatuar urdhërat e ka sulmuar fizikisht një polic të...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendi të Kosovës. Rendi i ditës I. Miratimi i procesverbalit të mbledhjes së mëparshme...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Njëmbëdhjetë persona janë shtruar në spital dhe rreth 130 janë evakuuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë banimi në...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot duke filluar nga ora 09:00 do të mbahet seanca ndaj Ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla. Ai akuzohet për hedhje...
  Vip01 Mars 2024
  Artistja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj është duke përgatitur një projekt të ri muzikor edhe pas raportimeve të shumta për ndarjen nga...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka deklaruar për Front Online se çështja e dinarit nuk është dashur fare të jetë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Ndarja e fondeve për Ukrainën është thelbësore. Kështu deklaroi kreu i Pentagonit, Lloyd Austin, duke nënvizuar se nëse Ukraina humbet luftën, vendet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.