×
Etiketë: furnizim
Lajme17 Shtator 2020
Derisa numri i pacientëve që kanë kërkuar trajtim në Klinikën Infektive ka qenë i madh, Ajazaj-Berisha ka thënë se vazhdimisht janë dashur të menaxhojnë situatën sa i përket furnizimit me oksigjen. Sipas saj, vazhdimisht është...
Lajme04 Shtator 2020
KRU Gjakova njofton konsumatorët se për shkak të defektit në gypin kryesorë, që ka ndodhur në fshatin Gexhë, jemi detyruar të ndërpresim furnizimin me ujë. Respektivisht zonat që do mbesin pa ujë përfshijnë zonën e...
Lajme19 Gusht 2020
Trendi i uljes së rasteve të të infektuarve me COVID-19, nuk nënkupton që mos të vazhdojmë të jemi vigjilentë. Kështu ka thënë në Kanal10, infektologu Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të SHSKUK. “Edhe pse...
Front TV11 Gusht 2020
Kosova që nga marsi po përballet me pandeminë globale Covid-19 dhe situata epidemiologjike në vendin tonë është rënduar javëve të fundit. Kosova në bazë të statistikave del të jetë vendi më më shumë të infektuar...
Tenderët06 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) para pakë ditësh la nënshkruar kontratën me kompaninë “Medica” nga Prishtina për furnizim me oksigjen nga Serbia. Në bazë të dokumenteve të siguruar nga “Front Online” shihet se...
Lajme05 Gusht 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës realizoi takim të përbashkët virtual me bizneset anëtare, ku temë kryesore e diskutimit ishte obligimi i pagesës së TVSH-së për bizneset prodhuese gjatë blerjes së lëndës së parë brenda territorit...
Lajme29 Korrik 2020
Mungesa me furnizim të pandërprerë të oksigjenit për pacientët që kanë nevojë për sasi të madhe të tij, po del të jetë një problem tjetër në Klinikën Pulmologjike në QKUK. LEXO EDHE: Pulmologu i QKUK-së:...
Tenderët15 Korrik 2020
Komuna e Prishtinës ka përzgjedhur kompaninë “MADE –KOS” nga Prishtina për furnizim me teste serologjike për COVID-19. Sipas kontratës së nënshkruar, dokumentin e së cilës e posedon “Front Online”, vlera e përgjithshme e kësaj kontrate...
Lajme15 Korrik 2020
Kuvendi i Komunës së Prishtinës, ka nënshkruar dy kontrata përgjatë këtyre ditëve, e që të njejtat kanë të bëjnë me covid-19. Këtë herë, komuna e cila drejtohet nga Shpend Ahmeti ka finalizuar një kontratë që...
Lajme09 Korrik 2020
Komuna e Ferizaj në krye me Agim Aliun ka shpallur tender në vlerë prej 112 mijë e 500 euro për furnizim të fermerëve me lopë të racës simental, raporton Express. Përmes njoftimit për kontratë të...
Lajme05 Korrik 2020
Temperaturat e larta që kanë prekur vendin tonë, kanë rikthyer një nga shqetësimet e shpeshta në Kosovë rreth rrezikut për rënien e nivelit të ujit në liqenet akumuluese si dhe mungesës së sasisë së mjaftueshme...
Lajme18 Qershor 2020
Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës ka ndarë rreth 140 mijë euro për furnizim me pelena për një përdorim për fëmijë dhe të rritur, raporton Express. Përmes njoftimit për kontratë, QKUK’ja ka bërë me dije...
Tenderët24 Shkurt 2020
Kompania ”CMC Group” përmes ankesës së deponuar në Organin Shqyrtues të Prokurimit (OSHP), po kërkon rivlerësimin e tenderit të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) “Furnizim me makine mobile për thithje te pluhurit”. Eksperti Shqyrtues i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.