Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Klinika Pulmologjike ka nevojë për furnizim të pandërprerë me oksigjen

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Mungesa me furnizim të pandërprerë të oksigjenit për pacientët që kanë nevojë për sasi të madhe të tij, po del të jetë një problem tjetër në Klinikën Pulmologjike në QKUK.

  LEXO EDHE: Pulmologu i QKUK-së: Gati 100% e pacientëve me Covid-19 po trajtohen me oksigjen, pak shtretër janë të lirë!

  “Shumica e pacienteve të shtruar janë në gjendje stabile përveç disa rasteve që kanë gjendje shumë të rëndë. Gati 100% e pacientëve janë duke u trajtuar me oksigjen. Te shumica e këtyre pacientëve kanë nevojë për sasi të mëdha të oksigjenit, gjë që e bën kruciale furnizimin e pandërprerë dhe të mjaftueshëm me oksigjen”, ka bërë ditur për Front Online, Besim Morina.

  Përveç tjerash, Klinika Pulmologjike në QKUK është duke punuar me kapacitete të kufizuara të infermierëve.

  Sipas pulmologut Morina, sfida momentale e kësaj Klinike është shtimi i kapaciteteve të shtretërve dhe shtimi i numrit të mjekëve dhe infermierëve.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.