Gjuha:
×
Etiketë: disa
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Dr. Hatije Ismaili ka fituar titullin “Mjeku im” në Slloveni, duke lënë prapa disa mjekë slloven Revista “Viva” në Slloveni ndan për çdo vit çmimin “Doktori im”, i cili dorëzohet nga presidenti i vendit Borut...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me performancë e komunave të cilat udhëhiqen nga partia e tij, raporton Front Online. “I përgëzoj të gjithë kryetarët...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Bashkimi Evropian duhet të zgjerohet në Ballkanin Perëndimor, megjithëse jo pa kushte, tha zv. kryeministri bullgar dhe Ministri i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov, duke shtuar se Brukseli nuk po bën presion mbi Bullgarinë për qëndrimin e...
Lajme28 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka pranuar donacion nga Ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës. Tek Policia e Kosovës u transferua një automjet dhe pajisje të përdorura nga fusha e teknologjisë informative si kompjuterë, printerë dhe...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
E mori veten nga Covid 19, por Silvio Berluskoni vazhdon të jetë pozitiv. Po mbushet muaji që kur lideri historik I “Forza Italias”” rezultoi i prekur nga koronavirusi e pati disa shqetësime që çuan drejt...
Lajme25 Shtator 2020
Autoritetet e EULEX-it sot kanë zhvilluar një aksion në Zyrat e Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Nënkryetari i OVL-së, Nasim Haradinaj, në një prononcim për Front Online, ka bërë të ditur se...
Lajme24 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.   Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 25.09.2020 Pejë 1. Nga TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet: Dalja 10 kV Ledinat (Kodi: 53000001) prej orës 10:00...
Lifestyle24 Shtator 2020
Studiuesit, në raportin e tyre të studimit, zbuluan se kontrasti midis neuroneve të lodhura dhe aktive rezulton në ndryshim ndërsa perceptohet koha. Truri i njeriut është një organ shumë i komplikuar dhe funksionimi i tij...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Politikani serb, Mlladjan Gjorgjeviq, ka akuzuar sot presidentin e Serbisë, Aleksander Vucic, se e ka shitur Kosovën për disa hua amerikane. Këto deklarata Gjorgjeviq i ka bërë pasi DFC-ja amerikane ka hapur dje zyrën në...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, së bashku me inspektorët e Tregut kanë bërë inspektime në disa qendra tregtare për të parë se sa po zbatohet vendimi i kësaj ministrie sipas të cilit ndalohet...
Lajme21 Shtator 2020
Haradinaj Stublla kërkon njohjen nga shtetet jo njohëse të Kosovë të Organizatës për Bashkëpunim Islamik Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, të hënën zhvilloi një bisedë telefonike...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.