×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Disa javë pas shërimit nga COVID-19, Berlusconi del sërish pozitiv

  FrontOnline
  26 Shtator 2020

  E mori veten nga Covid 19, por Silvio Berluskoni vazhdon të jetë pozitiv.

  Po mbushet muaji që kur lideri historik I “Forza Italias”” rezultoi i prekur nga koronavirusi e pati disa shqetësime që çuan drejt shtrimit të tij në spitalin San Raffaele.

  Politikani 83 vjeçar qëndroi i shtruar për 12 ditë. Në mesin e shtatorit, ai la spitalin për t’u vendosur në Arcore, nga ku po vazhdon karantimin, kjo për faktin se analiza e tamponit e nxjerr sërish pozitiv.

  Lideri historik që në 29 shtator do të mbushë 84 vjeç, u shpreh së në fakt ndihet mirë se nuk ka më asnjë shenjë të sëmundjes. “Nuk kam simptoma. Vetëm se ndihem si një luan në kafaz”, u shpreh ai.

  Në momentin kur la spitalin Berlusconi thoshte se “ ndihej sikur kishte kaluar sprovën më të vështirë të jetës. Pasi falënderoi mjekët për profesionalizmin e tyre, u shpreh: “Besoj se ia hodha paq dhe kësaj radhe.”

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Qershor 2024
  Pasi ka marrë zyrtarisht votimin e Kuvendit, Hristjan Mickoski ka zhvilluar një takim ceremonial me Talat Xhaferin, i cili i ka dorëzuar...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Më shumë se një mijë vetë vdiqën gjatë pelegrinazhit të Haxhit në Arabinë Saudite, njoftuan autoritetet. Besimtarët myslimanë u përballën me temperatura...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka bërë të ditur se të paktën 37 mijë 598 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Në fillim të këtij muaj patën filluar renovimet e sallës plenare të Kuvendit të Kosovës. E që nga ajo kohë nuk ka...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se nga e marta mund të ketë grevë të punëtorëve...
  Lajme24 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, rreth takimit të së enjtes të Nivelit të Lartë në Bruksel...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës sot ka mirëpritur konferencën e 14-të kryetarëve të Gjykatave Supreme të Evropës Qendrore dhe Lindore, e cila u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.