×
Etiketë: javë
Lajme29 Shtator 2020
Deri më sot në Kosovë janë infektuar 15 mijë e 520 persona me koronavirus, nga 66 mijë e 624 sa janë testuar. Derisa janë shëruar 13 mijë e 420 pacientë, 625 të tjerë nuk e...
Lajme29 Shtator 2020
Ish-deputeti Milaim Zeka, ka thënë se këtë javë do të ketë arrestime të reja nga Gjykata Speciale. “… Këtë javë pritet të ketë edhe arrestime tjera nga Gjykata Speciale”, ka thënë Zeka, për Kanal10. Ai...
Lajme28 Shtator 2020
Ish-deputeti Milaim Zeka, ka thënë se këtë javë do të ketë arrestime të reja nga Gjykata Speciale. “… Këtë javë pritet të ketë edhe arrestime tjera nga Gjykata Speciale”, ka thënë Zeka, për Kanal10. Ai...
Lajme28 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se këto pesë ditë do të jenë me shi, shkarkime rrufesh dhe do të fryjë erë mesatare deri e fortë në pjesën veriperëndimore, shpejtësia maksimale e së cilës mund të...
Lajme27 Shtator 2020
Termokos-i ka është në fazën përfundimtare të përgaditjeve për sezonin e ri të ngrohjes, i cili do të fillojë më 15 tetor. Ndërkohë, borxhlinjët e kësaj ndërmarrje paralajmërohen se kanë kohë një javë për shlyerje...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
E mori veten nga Covid 19, por Silvio Berluskoni vazhdon të jetë pozitiv. Po mbushet muaji që kur lideri historik I “Forza Italias”” rezultoi i prekur nga koronavirusi e pati disa shqetësime që çuan drejt...
Lajme23 Shtator 2020
Me 21 shtator të këtij viti ishte caktuar të shpallej aktgjykimi ndaj Granit Elshanit, i cili nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) akuzohet për vrasje të rëndë, tri tentim vrasje dhe shkaktim të...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një zëdhënës i Presidentit të Këshillit Evropian Charles Michel tha se samiti i udhëheqësve të Bashkimit Evropian i planifikuar për të enjten dhe të premten është shtyrë, pasi zoti Michel u detyrua të vetëizolohej pas...
Lajme22 Shtator 2020
Emisari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se gjatë kësaj jave është bërë një progres i madh në Prishtinë dhe Beograd. Ai ka shkruar në Twitter se krerët e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një tërmet është ndjerë në Leighton Buzzard për herë të tretë brenda dy javësh. Shërbimi Gjeologjik Britanik (BGS) konfirmoi dridhjen me magnitudë 3.0 që ndodhi në veri të qytetit Bedfordshire. Një tërmet me madhësi 3,5...
Lajme21 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se kjo javë do të jetë me mot të ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu. IHK njofton se riga shiu parashihet...
Kronika19 Shtator 2020
Kanë kaluar dy javë e më shumë që nga humbja e Enver Berkolli, 80 vjeçarit nga Komuna e Prishtinës. Për herë të fundit Berkolli është parë tek shkolla “Elena Gjika” në Prishtinë, që nga ajo...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Pandemia duket që po zgjatet, si pasojë e rasteve të shtuara nga koronavirusi Izraeli do të rikthejë izolimin. Vendimi në fjalë është marrë pasi situata në vend ka marrë të tjera përmasa, ku është në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.