×
 • Kronika
 • Kronika

  Nis aksioni për kërkimin e 80 vjeçarit nga Prishtina të zhdukur qe dy javë

  FrontOnline
  19 Shtator 2020

  Kanë kaluar dy javë e më shumë që nga humbja e Enver Berkolli, 80 vjeçarit nga Komuna e Prishtinës.

  Për herë të fundit Berkolli është parë tek shkolla “Elena Gjika” në Prishtinë, që nga ajo ditë ai nuk është parë më.

  Familjarët e tij kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve që ta gjejnë atë mirëpo me inicativën e ish ushtarit të Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës, Ridvan Tahiri së bashku me qytetarët dhe familjarët e tij dhe në bashkëpunim me Policinë e Kosovës ka njoftuar dje se që nga sot duke filluar nga ora 10 e mëngjesit do të dalin në kërkim të tij deri në orën 22:00 ku do të zhvillohet në gjithë Kosovën.

  Për këtë ka lajmëruar edhe sot, ish-ushtari i UÇK-së, Ridvan Tahiri i cili përmes një postimi në “Facebook” ka thënë se janë mbledhur tek parku i Gërmisë dhe po presin edhe vullnetarë të tjerë në kërkimin e 80 vjeçarit.

  “Te dashur qytetar! Ne jemi mbledhur, jemi te parku Germia, po presim edhe gjysem ore deri sa te bashkohen ata te cilen jane lajmeruar si vullnetare per kerkimin e z. Enver Berkollit. Ju presim te hyrja e parkut Germia”, tha ai.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Kronika29 Shkurt 2024
  Një qytetar raportohet se në rrugën “Ismail Raka” në Kaçanik ka gjetur një shumë të parave dhe i ka dorëzuar ato në...
  Kronika29 Shkurt 2024
  Në mëngjesin e sotëm një veturë me targa serbe është djegur në Leposaviq. Lajmin për Front Online e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i...
  Kronika29 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është goditur më sëpatë në kokë. Rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Analisti Visar Ymeri, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se deklaratat e ambasadorit amerikan në Kosovë, Jeffrey Hoverier, nuk janë...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Një takim privat i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pritet të zhvillohet në Nju Jork. Ky takim do të mbahet...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Organizata PIPOS, e ka realizuar një hulumtim rreth punës së Qeverisë së Kosovës. Një nga temat e trajtuara në këtë hulumtim që...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbi 47 përqind e qytetarëve të Kosovës besojnë se Qeveria e Kosovës do ta pranojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Këtë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.