×
Etiketë: nis
Lajme01 Tetor 2020
Dhomat e Specializuara njoftuan se kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati do të bëjë paraqiten e parë para këtyre dhomave më 1 tetor, pra sot. Paraqitja e parë do të...
Lajme30 Shtator 2020
Kjo verë ishte mjaftë e zbrazët pa bashkëatdhetarët tanë, kjo për shkak të pandemisë COVID-19. Në fillim mbyllja e kufijve tokësor e ajror, e më pas edhe vënja e masave ndaj shteteve të ndryshme, që...
Lajme30 Shtator 2020
Kryesuesi i komisionit parlamentar hetimor lidhur me procesin e privatizimit, Hajrullah Çeku në një konferencë për media ka prezantuar punën dhe veprimet e këtij Komisioni. Kryesuesi i këtij Komisioni ka thënë se dëshmitarët që janë...
Kronika29 Shtator 2020
Të martën, në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, është duke vazhduar gjykimi për korrupsion ndaj ish-ministrit në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), Nenad Rikalo, sekretarit të përgjithshëm i kësaj ministrie,...
Lajme29 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka ndërmarrë një aksion në rajonin e Pejës, nën dyshimin për trafikim armësh. Në një përgjigje, Policia thotë se në këtë aksion kanë marrë pjesë Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar....
Lajme28 Shtator 2020
Lopët që u konfiskuan të premten e 18 shtatorit në Karaçevë të Kamenicës, kanë rezultuar të shëndetshme pas analizave që iu janë bërë nga ana e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës. Ato kanë qenë duke...
Lajme28 Shtator 2020
Nga sot në Shërbimi Spitalor Klinik Universitar ka nisur rikthimi gradual i shërbimeve në ambulancat specialistike si dhe operimet që nuk janë emergjente dhe shërbime tjera selektive. Kështu u tha në një konferencë për media...
Lajme26 Shtator 2020
Avokati i njohur, Dastid Pallaska, ka folur për përgjegjësinë e rrjedhjes së dosjeve sekrete të Speciales. Me anë të njuë postimi në Facebook, Pallaska ka thënë se personat përgjegjës për rrjedhjen e dosjeve mund të...
Lajme26 Shtator 2020
Gjatë ditë së djeshme, zyrtarë të EULEX-it, kanë bastisur zyret e OVL-UÇK-së në Prishtinë, ku edhe kanë arrestuar kryetarin e kësaj organizate Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj, raporton Front Online. Në një video të...
Kronika26 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka raportuar edhe për një rast të zhdukjes së një burri. Zhdukja e personave në Kosovë ka filluar të kthehet në shqetësim. Pos raportimit për zhdukjen e femrave, po raportohet edhe zhdukja...
Lajme24 Shtator 2020
Ai ësht një nga kryetarët më aktiv të komunave. Bali Muharremaj, i pari i Suharekës e ka nisur ditë herët, madje në terren. Këtë e tregon edhe postimi i tij në FB, i cili posa...
Sport23 Shtator 2020
Komiteti Olimpik i Kosovës, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka mbajtur konferencë “Forumi për Sportin”, ku janë diskutuar temat si Sporti dhe pandemia, dhe Strategjia Kombëtare për Sporti, Qeverisje e Mirë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka bërë të ditur përmes një postimi në porfilin e tij në Facebook, se për të dytin vit radhazi, në Ministria për Evropën dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.