×
Etiketë: Prishtina
Lajme29 Shtator 2020
Mbi 45 milionë euro është borxhi që konsumatorët i kanë ndërmarrjes KRU “Prishtina”. 2 milionë prej këtyre mjeteve u bën qysh kur filloi pandemia në mars e këndej, shkruan Front Online. Zëdhënësja në këtë ndërmarrje,...
Lajme29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një femër e dyshuar, pasi që e njëjta përmes rrjeteve sociale ka kanosur një mashkull, transmeton Front Online. Sipas policisë, e dyshuara është dërguar në mbajtje. “Rr...
Lajme27 Shtator 2020
Sipas Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, shfrytëzimi i ujit nuk po paguhet nga një pjesë e madhe e qytetarëve. Borxhi që i kanë kësaj kompanie, sipas zyrtarëve të saj kap shifrën e 45 milionë eurove, njofton Klan...
Lajme25 Shtator 2020
Komuna e Prishtinës do të nisë të finalizojë projektin “Prishtina Parking”. Liridon Restelica nga “Prishtina Parking” ka thënë në Kanal 10, se parkingu do të realizohet në tri zona, Zona 1, Zona 2 dhe Zona...
Lajme21 Shtator 2020
Ujësjellësi Regjional “Prishtina” iu ka bërë thirrje qytetarëve që t’i paguajnë faturat e ujit. KRU “Prishtina”, njofton se borxhi i qytetarëve ndaj kësaj kompanie kap shumën e 45 milionë eurove. Vetëm gjatë pandemisë borxhi ka...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Anëtarët e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Shefik Xhaferoviq dhe Zheljko Komshiq, kroat i cili u zgjodh nga votat e muslimanëve, po mbrojnë njohjen e pavarësisë së vetëshpallur të Kosovës. Kështu tha ministri i Jashtëm...
Kronika19 Shtator 2020
Kanë kaluar dy javë e më shumë që nga humbja e Enver Berkolli, 80 vjeçarit nga Komuna e Prishtinës. Për herë të fundit Berkolli është parë tek shkolla “Elena Gjika” në Prishtinë, që nga ajo...
Kronika19 Shtator 2020
Janë bërë më shumë se dy javë që nga dita kur është zhdukur Enver Bekolli nga Prishtina. Familjarët e 80-vjeçarit janë duke e kërkuar që prej asaj dite, por nuk kanë arritur t’i bien në...
Kronika18 Shtator 2020
Enver Bekolli, 80-vjeçari nga Prishtina po vazhdon të jetë i zhdukur. Ish-ushtari i UÇK-së, Ridvan Tahiri, me anë të një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se nesër do të nis një aksion i...
Lajme18 Shtator 2020
Prishtina plotësisht dëshiron ta shmangë formimin e Asociacionit të Komunave Serbe dhe nuk ka një vullnet të sinqertë për të arritur zgjidhje për problemet më të vështira. Kështu deklaroi deputeti në Kuvendin e Serbisë, Milovan...
Lajme16 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mëngjesin e së mërkurës ka publikuar pamje nga Prishtina. Në videon e publikuar nga Thaçi, është vënë në pah çdo pjesë të kryeqytetit. Thaçi në mbishkrim të videos ka shkruar...
Lajme11 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar pas vdekjes Mehmet Sadik Krasniqin me Urdhrin "Hasan Prishtina", për kontributin e dhënë për veprimtari atdhetare.
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur  5 pacientë të prekur me coronavirus, ndërsa kanë rezultuar pozitiv 50 të tjerë, raporton portali FrontOnline. Rastet e reja sipas njoftimit të Institutit të Shëndetit Publikë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.