×
Etiketë: Prishtina
Lajme20 Gusht 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dekoroi me urdhrin “Hasan Prishtina” veprimtarin e njohur Selatin Novosella. Kreu i shtetit tha se Novosella ka dhënë kontribut të vazhdueshëm pothuajse në të gjitha ngjarjet me rëndësi historike për...
Ekonomi19 Gusht 2020
Përderisa kryeqyteti është stërmbushur nga ndërtimet e larta dhe me shumë pak hapësira mes tyre, janë të pakët ata persona që kanë aplikuar për leje ndërtimore. Sipas të dhënave që ka siguruar portali Front Online,...
Sport18 Gusht 2020
Ndeshja parakualifikuese e Ligës së Evropës mes Lincoln Red Imps dhe FC Prishtinës nuk do të zhvillohet. Kështu njofton zëdhënësi i klubit, Avni Durmishi, përmes një postimi në Facebook. Sipas njoftimit të tij, autoritetet e...
Lajme15 Gusht 2020
Pasditja e së shtunës pothuajse në të gjithë territorin e vendit është shoqëruar me reshje të mëdha shiu e erëra të forta. Përveç Mitrovicës e Vushtrrisë,  edhe Prishtina është përfshirë nga erëra të forta dhe...
Lajme15 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka paralajmëruar reduktime të ujit të cilat janë planifikuar prej datës 15 gusht deri më 15 shtator. KRUP’i thotë se duke filluar nga sot, 15 gusht e deri më 15...
Lajme14 Gusht 2020
Për shkak të ruajtjes së resurseve ujore, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, njofton se nga dita e nesërme do të ketë reduktime të ujit të pijshëm. Reduktimet janë të ndarë në zona rurale dhe ato...
Lajme13 Gusht 2020
205 TË SHËRUAR DHE 193 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 491 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...
Lajme12 Gusht 2020
163 TË SHËRUAR DHE 205 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 521 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...
Lajme11 Gusht 2020
190 TË SHËRUAR DHE 171 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...
Lajme11 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka kërkuar nga ata që përfitojnë shërbimet e saj që të kryjnë pagesat e faturave të rregullta mujore për shpenzimin e ujit. Kjo kompani njofton se duke filluar nga data...
Lajme09 Gusht 2020
142 TË SHËRUAR DHE 188 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 462 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...
Lajme09 Gusht 2020
Ish-deputeti, ish-zv/kryeministri dhe biznesmeni i njohur Ramiz Kelmendi ka reaguar pas rastit Karaçeva, kur forcat serbe u futën një kilometër në brendi të territorit të Republikës së Kosovës dhe ç’është më e keqja, ato e...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë njoftoi se në 24 orët e kaluara janë regjistruar vetëm 23 raste të reja të koronavirusit, tetë më pak se një ditë më parë. Në mesin e rasteve të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.