×
 • Lajme
 • Lajme

  “Prishtina Parking” – Ja sa do të jenë çmimet e parkingut në kryeqytet nga muaji tetor

  FrontOnline
  25 Shtator 2020

  Komuna e Prishtinës do të nisë të finalizojë projektin “Prishtina Parking”.

  Liridon Restelica nga “Prishtina Parking” ka thënë në Kanal 10, se parkingu do të realizohet në tri zona, Zona 1, Zona 2 dhe Zona 3.

  “Në parkingjet e mëdha si përshembull te stadiumi, ora e parkingut do të jetë 0.30 cent, ndërsa parkingu në qendër p.sh. te rruga ‘Rexhep Luci’ do të kushtojë 1 EUR/ora, ku mund të qëndroni deri në 2 orë, ose mund të paguani parkingun ditor 7.5 EUR”, ka thënë Restelica,

  Për qytetarët të cilët janë banorë në qendër, mund të paguajnë muajin 10 EUR për parking, pagesë e cila vlen për automjetin e parë, ndërsa për automjetin e dytë do të jetë 30 EUR/muaji dhe për automjetin e tretë 45 EUR/muaji.

  I gjithë projekti pritet të përfundojë deri në 12 tetor, ndërsa kush nuk respekton rregulloren e re, do të gjobitet.

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme12 Prill 2024
  Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Liza Gashi, ka bërë të ditur se për herë të parë ka filluar regjistrimi “online” i diasporës...
  Lajme12 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se sot rreth orës 14:40 në rrugën “Vëllezërit Gërvalla” në Ferizaj, ka ndodhur një rast i...
  Lajme12 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka ndarë detaje të reja mbi rastin që tronditi sot Ferizajn, ku një person vrau një grua dhe plagosi...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu në lidhje me vrasjen në Ferizaj ka thënë se viktima dhe dorasi po merrnin shërbime pranë Qendrës...
  Vip12 Prill 2024
  Modelja 24-vjeçare nga Venezuela, Vilevis Brito, ka vdekur pas një arresti kardiak që erdhi si shkak i nënshtrimit të një operacioni në...
  Vip12 Prill 2024
  Modelja Jori Delli publikoi në Instagram një postim ku shihej me një unazë me gurë. Menjëherë pas kësaj, filluan raportimet se është...
  Sport12 Prill 2024
  Barcelona ka zbuluar fanellën e fundit speciale për E Clasicon me logon e këngëtares Karol G. Ajo do të jetë artistja e...
  Lajme12 Prill 2024
  Ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Ferizaj ku një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur. Prokuria e Ferizajt për...
  Lajme12 Prill 2024
  “Kanadezët duhet të jenë krenarë për sukseset tona ushtarake në Kosovë. Njëzet e pesë vjet më vonë, misioni ynë qëndron si një...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.