×
Etiketë: muaji
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Më në fund tamponi i ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi del negativ. Në një muaj betejë, Berlusconi qëndroi 10 ditë i shtruar në spital, në gjendje të rënduar, për të vijuar më tej kurimin në shtëpi....
Lajme25 Shtator 2020
Komuna e Prishtinës do të nisë të finalizojë projektin “Prishtina Parking”. Liridon Restelica nga “Prishtina Parking” ka thënë në Kanal 10, se parkingu do të realizohet në tri zona, Zona 1, Zona 2 dhe Zona...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka treguar në seancën e sotme se kur do t’i marrin paratë shtesë zyrtarët e Policisë së Kosovës. Sipas Veliut, zyrtarët e PK-së do t’i marrin keto para...
Lajme15 Shtator 2020
Në Shtëpinë e Bardhë po vazhdojnë të nënshkruhen marrëveshje historike, ku sot Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Në...
Lajme23 Gusht 2020
Kosova vazhdon të përballet me numrin e madh të vdekjeve nga koronavirusi. Që nga muaji mars kur edhe janë paraqitur rastet e para me koronavirus në Kosovë e deri më tani janë infektuar 12 mijë...
Lajme23 Gusht 2020
Tre vëllezër të një familjeje në Ferizaj janë shuar si pasojë e koronavirusit. Vëllezërit Ferat, Murat dhe Berat Ymeri kanë ndërruar jetë brenda një muaji pasi nuk kanë mundur ta mposhtin Covid-19. Lajmin e ka...
Lajme22 Gusht 2020
Tre vëllezër kosovarë kanë vdekur brenda një muaji – që të gjithë nga Covid-19. Ferat Ymeri, Murat Ymeri dhe Berat Ymeri kanë humbur jetën pasi janë prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Franca ka raportuar 4,771 raste të reja nga coronavirusi, rritja më e lartë ditore që nga fundi i masave të bllokimit gjatë muajit maj. Sipas medieve të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve në...
Lajme10 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se për të luftuar sa më shumë koronavirusin shpresa e vetme është në zbatimin e plotë të masave. Ai ka paralajmëruar se mund të ketë një mbyllje të...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Sot në Francë janë regjistruar 1,392 raste të reja të koronavirusit, që është rritja më e madhe ditore e infeksioneve të reja në vend pas një muaji. Autoritetet shëndetësore njoftuan se 15 persona kanë vdekur...
Lajme28 Korrik 2020
Që nga 8 shkurti kur kanë filluar testimet për koronavirus në Kosovë e deri sot janë testuar gjithsej 34 mijë e 720 persona. Kryesisht testohen deri në 450 persona në ditë. Të gjithë këta persona...
Lajme06 Korrik 2020
Komuna e Prishtinës, Ferizajt, Prizrenit dhe Vushtrrisë nga sot do të kenë kufizim të lëvizjes për shkak të numrit të madh të personave të infektuar me koronavirus. E, përveç këtyre komunave kufizim të lëvizjes mund...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.