×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Merr fund ankthi, pas 1 muaji del tamponi i parë negativ për Silvio Berlusconin

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Më në fund tamponi i ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi del negativ.

  Në një muaj betejë, Berlusconi qëndroi 10 ditë i shtruar në spital, në gjendje të rënduar, për të vijuar më tej kurimin në shtëpi.

  Lajmin e ka dhënë zv.presidenti i skuadrës së Monzas, Adriano Galliani. Ky lajm i mirë vjen pikërisht në ditën e lindjes së tij, kur më 29 shtator festoi 84-vjetorin.

  Përballë urimeve të shumta që mori nga lider nga gjithë bota, mes tyre dhe Vladimir Putin, kavalieri shkroi në Twitter, “Faleminderit nga zemra për urimet e shumta, jam i emocionuar. Ju falënderoj nga thellësia e zemrës! Mijëra urimet që kam marrë më emocionuan”.

  Berlusconi u testua pozitiv për COVID-19 në 1 shtator dhe një ditë më pas u shtrua në spitalin San Raffaele të Milanos, pasi pati temperaturë dhe kollë. Një radiografi e mëvonshme zbuloi se ai kishte një pneumoni të lehtë në të dyja mushkëritë.

  “Faleminderit të gjithëve, ishte prova më e vështirë e jetës sime”. Këto kanë qenë fjalët e ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi duke lënë spitalin San Raffaele në Milano pas 10 ditësh i shtruar.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Niko Peleshi ka publikuar në rrjetet sociale një video nga aeroporti i NATO-s në Kuçovë, i cili...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Ukraina thotë se ka shkatërruar 16 nga 18 dronë sulmues të nisur nga Rusia gjatë natës. Forcat ajrore thanë në Telegram se...
  Bota/Rajoni24 Shkurt 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Mbretëria e Bashkuar kanë kryer kryer sulmin e katër kundër objektivave të grupit Houthi të mbështetur...
  Të tjera
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitija konsideron se mjekët në Kosovë kanë rrogë dinjitoze dhe ndër më të lartën në Ballkan, si shkak...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Gjatë vitit 2023 janë evidentuar mbi 350 persona si lëmosh-kërkues. 200 janë vetëm fëmijë. Kështu kanë bërë të ditur për Front Online...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Një person është arrestuar në fshatin Tërstenik të Drenasit pasi kishte shtënë me armë zjarri në një aheng familjar. Në raportin 24...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Një nënë në Shtërpcë ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga djali i saj, që ishte nën ndikmin e alkoolit. I dyshuari...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Dje policia ka kryer bastisje në një shtëpi në fshatin Granican të Leposaviqit, ku kishin dyshime se ishte improvizuar një laborator për...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Në Kosovë ndalohet me ligj angazhimi i fëmijëve në aktivitete që dëmtojnë zhvillimin e tyre. Por megjithatë, numër i madh i të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.