×
Etiketë: merr
Lajme30 Shtator 2020
PDK’ja e ka kritikuar Qeverinë Hoti, saktësisht deklarimin se kryeministri i vendit, Avdullah Hoti nuk harxhon para të taksapaguesve, pasi që drekën e merr me vete në punë, raporton Gazeta Express. Në emisionin në T7,...
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci bashkë me stafin e tij ka pritur në takim Ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi. Kryetari Lladrovci në këtë takim shpalosi projektet me rëndësi për qytetarët, si...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Më në fund tamponi i ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi del negativ. Në një muaj betejë, Berlusconi qëndroi 10 ditë i shtruar në spital, në gjendje të rënduar, për të vijuar më tej kurimin në shtëpi....
Lajme29 Shtator 2020
Legjislativi ka mbetur me një votë minus sot pas dorëzimit në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë të deputetit Etem Arifi. Sipas ligjit, ai do të vazhdojë të jetë në detyrë edhe nga qelia e burgut,...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Haxhiu tha se kryetari Isa Mustafa po i shkelë vendimet e partisë duke marrë vendime pa miratimin e Këshillit dhe sipas tij, kushdo që i shkelë këto vendime të merren masa ndaj tij. “Për...
Lajme29 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK),  dhe se koalicionit me...
Lajme29 Shtator 2020
Është bërë dorëzim-pranimi i detyrës nga Avokati i deritanishëm i Popullit, Hilmi Jashari, tek Avokati i ri i Popullit, Naim Qelaj. Avokati i deritanishëm i Popullit, Hilmi Jashari derisa e ka uruar Qelajn për detyrën...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Shpërndarja e picave mund të jetë e lehtë për dikë më të ri, por mjaft e vështirë për një 89-vjeçar. Megjithatë Derlin Newey ka vazhduar ta bëjë këtë punë, falë të cilës, së fundi pati...
Lajme25 Shtator 2020
Ka nisur mbledhja e kryesisë së OVL UÇK-së. Kjo mbledhje po mbahet pas arrestimit të kryetari të OVL UÇK-së dhe bastisjeve që po vazhdojnë të bëhen në ambientet e Organizatës se Veteranëve të luftës. Në...
Lajme25 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, është deklaruar për aksionin e EULEX-it në zyret e tyre. Ka thënë se nëse shteti nuk merr masa ndaj këtyre siç i quan ai kriminelë, atëherë, do të veprojnë vetë....
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Qyteti i tretë për nga madhësia në Gjermani, Mynihu, ka vendosur masa të reja me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit pas shtimit të infeksioneve. Në mesin e masave të reja është obligimi për...
Kronika21 Shtator 2020
Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar dje rreth orës 18:00 në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardhë. Siç njofton Policia e Kosovës, ai e kishte kaluar ilegalisht kufirin dhe për pasojë është depërtuar, duke...
Lajme19 Shtator 2020
Mediumi prestigjioz britanik BBC ka raportuar sot në lidhje me operacionin në shkallë të gjerë të mbylljes së kazinove të paligjshme në Karaçevë gjatë mbrëmjes së djeshme nga Policia e Kosovës. BBC kontaktoi Jetish Malokun,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.