×
Etiketë: del
Lajme01 Tetor 2020
Sot është mbajt seanca fillestare ndaj Nuhi Mavrovqanit i cili akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij me shufër metali në fshatin Berivojcë të Kamenicës. Mavrovqani para trupit gjykues në Gjykatën Themelore në Gjilan ka...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Më në fund tamponi i ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi del negativ. Në një muaj betejë, Berlusconi qëndroi 10 ditë i shtruar në spital, në gjendje të rënduar, për të vijuar më tej kurimin në shtëpi....
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Një burrë 67 vjeç me prejardhje nga Kosova akuzohet se në vitin 2019 e mbyti gruan e tij, duke e goditur me ‘lugë’ të këpucëve. Ai sot do të dalë para Gjykatës së Qarkut në...
Lajme29 Shtator 2020
Përmes një komunikate për media, Dhomat e Specializuara, kanë njoftuar se të martën, më 29 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit në Hagë do të mbahet paraqitja e parë e Nasim Haradinaj. Haradinaj...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
E mori veten nga Covid 19, por Silvio Berluskoni vazhdon të jetë pozitiv. Po mbushet muaji që kur lideri historik I “Forza Italias”” rezultoi i prekur nga koronavirusi e pati disa shqetësime që çuan drejt...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën e Barmashit në Ersekë, ku një makinë ka humbur kontrollin e ka dalë nga rruga. Shoferi D. L., rreth 48 vjeç, banues në Pogradec, duke...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e UCK’së), Nasim Haradinaj, ka qenë duke hyrë në ndërtesën e Televizionit 7 kur është ndaluar nga policia e EULEX’it. Ai ishte...
Lajme25 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza ka propozuar një ligj të ri për rimëkëmbjen ekonomike, pak minuta para nisjes së seancës ku do të votohet kjo pikë. Hamza ka thënë se për këtë...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Britania e Madhe është ëndrra për shumë të rinj shqiptarë, të cilët rrezikojnë gjithçka për të prekur vendin ishullor. Ka prej tyre që përdorin edhe dokumente false të shteteve anëtare të BE. Një rast të...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Politikani rus i opozitës Aleksej Navalni qëndroi në klinikën universitare të Berlinit për rreth një muaj - dhe luftoi për jetën për një kohë të gjatë. Por tani shërimi i tij po ecën shpejt. Aleksej...
Vip22 Shtator 2020
Tre ditë pasi u kap në pikën Kufitare të Morinës, Fjolla pritet që të njihet me masën e sigurisë, bashkë me dy djemtë që e shoqëronin në momentin e arrestimit.Këngëtarja Fjolla Morina ka dalë sot...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Strategjia e Suedisë për imunitetin e tufës në luftën kundër koronavirusit, kohët e fundit ka marrë rezultate të mira, ndonëse është kritikuar nga shumica e ekspertëve botërorë. Megjithëse imuniteti i popullsisë është ende nën nivelin...
Lajme17 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL të UÇK’së, Nasim Haradinaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se dokumentet e dorëzuara në zyrat e OVL të UÇK’së janë të vërteta dhe se Gjykata Speciale ka dalë jashtë punës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.