×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj: Dokumentet e dorëzuara në zyrat e tona janë të vërteta, po del një e vërtetë në shesh

  FrontOnline
  17 Shtator 2020

  Nënkryetari i OVL të UÇK’së, Nasim Haradinaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se dokumentet e dorëzuara në zyrat e OVL të UÇK’së janë të vërteta dhe se Gjykata Speciale ka dalë jashtë punës për të cilën është formuar në momentin kur ka bashkëpunuar me zyrtarë të gjyqësorit serb.

  “Po e moderoj pak përgjigjen. Po thom mos ja kqyr pluhurin por kqyrja punën. Është duke ndodhur diçka e mirë. Po del një e vërtet në shesh që OVL të UÇK’së e ka potencuar kaherë. Askush nuk ka dashur me besu apo nuk ka dashur të besojë dhe ka arsye se disa deputetë kanë ngritur dorën dhe kanë menduar se kjo merr fund. Ajo cka është e vërteta është se nuk duhet kuptuar si diskreditim. Po e vëmë në pah atë është në të vërtetë Gjykata Speciale. Kosova është shtet i kapur dhe kemi dëgjuar analistë të ndryshëm duke menduar se Gjykata e huaj mund ta bëjë punën më mirë se ne. Ajo gjykatë është bashkëpunuese me serbët. Po bashkëpunon me ata që kryen krimet të papara në këtë vend deri në pastrim etnik”, ka thënë ai,

  “Dokumentet janë të vërteta. Vetë personat e gjykatës që kanë ardhur në zyrat tona e kanë konfirmuar. Ata që i kanë sjellë janë të mirëseardhur. Detyrë e jona është të mbrojmë veteranët. Kjo është detyra jonë. Nuk na interesojnë emrat. Askush nuk është i interesuar të mbrojë krim, por nuk duhet të bëhet në mënyrë selektive. Nuk duhet të shkosh atje të flasësh me kriminelë serbë dhe të vish në Kosovë e të kërkosh fajtorë”, shtoi ai.

  Pompa e derivateve me çmimet më të lira në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Qeveria e Kosovës e sheh shqetësuese dhe të pakuptimtë faktin që edhe pas 9 muajsh që kur u krye sulmi terrorist ndaj...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputeti katalunas Eduard Pujol Bonell ka marrë fjalën për të prezantuar në Parlamentin e Spanjës propozimin e “Junts” që Qeveria e Spanjës...
  Ekonomi25 Qershor 2024
  Banka Qendrore e Republikës së Kosovës sipas kalendarit të publikimeve ka publikuar statistikat për institucionet tjera financiare për muajin maj 2024, remitancat...
  Të tjera
  Sport25 Qershor 2024
  Holanda dhe Austria zhvillojnë ndeshjet e tyre të fundit në kuadër të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht Grupin D. Ndeshja...
  Lajme25 Qershor 2024
  Është hapur sërish grupi “Albkings”, i cili po publikon foto e video intime, por edhe të dhënat personale të grave e vajzave....
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Në raundin e tretë të referendumeve kombëtare, të planifikuar për 22 shtator 2024, qytetarët zviceranë do të votojnë për reformën e pensioneve...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Policia ka hapur zjarr ndaj protestuesve jashtë parlamentit të Kenias teksa ata tentuan të sulmonin ndërtesën ndërsa deputetët brenda miratuan një legjislacion...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Mbyllja e pikëkalimit në Rafah mes Egjiptit dhe Gazës ka pamundësuar evakuimet mjekësore të së paku 2.000 pacientëve, tha një zyrtar i...
  Lajme25 Qershor 2024
  KD Events & Communications ka reaguar pasi u përfol se hyrja në Prishtina Football Fest është me pagesë. Kjo kompani ka thënë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.