×
Etiketë: janë
Lajme01 Tetor 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas paralajmërimeve të zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës se kjo parti mund të jetë pjesë e qeverisë nëse plotësohen dy kushte të saj. Glauk Konjufca, anëtar i Kryesisë së Vetëvendosjes,...
Lajme30 Shtator 2020
Në Klinikën e Kirurgjisë Abdominale, po ashtu janë trajtuar edhe rastet me Covid-19. Drejtori i kësaj klinike, Ferat Sallahu, ka treguar se 12 pacient të cilët janë trajtuar me ndërhyrje kirurgjike në këtë klinikë kanë...
Lifestyle30 Shtator 2020
Sarkazma mund të keqkuptohet dhe nuk është për të gjithë. Sidoqoftë, në disa raste, sarkazma mund të ndihmojë në edukimin e marrëdhënieve, të rritë krijimtarinë, apo edhe të inkurajojë dashurinë e re. Njerëzit shpesh i...
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e fundit për viktimat, rastet e reja dhe të shëruarit nga Coronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 62 pacientë. Numri i...
Front TV29 Shtator 2020
Këto janë dyshimet e Gjykatës Speciale ndaj Hashim Haradinajt Nënkryetari I OVL-së së UCK-së , Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale po akuzohet për frikësim, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurave. “ Me 24 shtator...
Lajme29 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se janë raportuar edhe 54 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 26 raste, komuna...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se deri më tani nuk ka shpenzuar asnjë cent nga arka e shtetit për të menaxhuar pandeminë. Zemaj ka thënë se ky rrugëtim deri më tani është financuar...
Front TV28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës në orën 8:30 ka nisur mbledhjen e rregullt të saj. Pas përfundimit të mbledhjes, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti përmes një konfernce për media ka shpalosur vendimet që janë marrë sot. Ka...
Lajme27 Shtator 2020
IKShPK sapo ka publikuar rastet me koronavirus në vendin tonë. Brenda 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 525 mostra, ku prej tyre raste pozitive janë 47, ndërsa janë shëruar 113 persona.Postimi i plotë: 113...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Lajme26 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar edhe 46 raste të reja me Covid-19, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Rastet e...
Lajme26 Shtator 2020
Administrata e presidentit Donald Trump ka propozuar të eliminojë “kohëzgjatjen e statusit” për vizat për studentët ndërkombëtarë, vizitorët e programeve të shkëmbimit dhe ata që punojnë në mediat ndërkombëtare. Zyrtarët shpresojnë të vendosin data fikse...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Mbi 900 mijë shtetas nga Ballkani Perëndimor jetojnë në Gjermani. Mbi 350 mijë janë në marrëdhënie të rregullta pune, shumica si të kualifikuar. Por pagat e tyre janë më të ulëta se të gjermanëve. Afro...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.