Lajme

Nga këto komuna janë rastet me Covid-19 në Kosovë

Nga këto komuna janë rastet me Covid-19 në Kosovë
15:03 | 29 Shtator 2020

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se janë raportuar edhe 54 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 26 raste, komuna Ferizaj 8 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Gjilan 3 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, dhe me nga një rast Drenas, Obiliq, Pejë, Podujevë dhe Shtime.

Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin

Të tjera