Lajme

Për 24 orë, 62 persona në Kosovë janë shëruar nga Coronavirusi

Për 24 orë, 62 persona në Kosovë janë shëruar nga Coronavirusi
15:05 | 30 Shtator 2020

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e fundit për viktimat, rastet e reja dhe të shëruarit nga Coronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 62 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.554 raste.

Ndërkaq, sot janë konfirmuar gjithashtu 46 raste të reja me COVID-19.

Aktualisht numri i rasteve aktive është 1.441.

Deri tani, 625 persona kanë vdekur. Ata, sipas IKSHPK-së kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera