×
Etiketë: dokumentet
Lajme24 Shtator 2020
Nicholas Abbott, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, ka folur rreth zhvillimeve të fundit të Dhomave të Specializuara të Hagës. Në Rubikon me Adriatik Kelmendin, Abott është pyetur si e sheh punën e Dhomave...
Lajme17 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL të UÇK’së, Nasim Haradinaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se dokumentet e dorëzuara në zyrat e OVL të UÇK’së janë të vërteta dhe se Gjykata Speciale ka dalë jashtë punës...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Gjatë paradites së sotme,  zv/ ambasadori i Gjermanisë në Tiranë Z. Jannis von Oy i ka dhuruar një pajisje bashkëkohore moderne që merret me ekzaminimin e dokumentave të udhëtimit, drejtorit të departamentit për kufirin dhe...
Lajme11 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), përmes një komunikate për media thotë se ka pranuar pyetje të shumta nga mediat lidhur me hetimin rreth dërgimit të dokumenteve në Organizatën e Veteranëve të UÇK-së, të...
Lajme08 Shtator 2020
OVL e UÇK-së po pretendon se rreth 4 mijë dokumente të klasifikuara të Gjykatës Speciale i kanë ardhur nga një person i panjohur ditën e djeshme në seli, raporton Front Online. Lidhur me këtë çështje,...
Kronika22 Gusht 2020
Ekipi i emisionit “Udhëve” në RTK hulumtoi një kohë të gjatë për rrethanat e zhdukjes së veprimtarit shqiptar Ukshin Hoti dhe arriti të zbulojë shumë fakte. Në bazë të dokumentave të ushtrisë dhe policisë serbe...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Sipas disa dokumenteve zyrtare, vaksina kundër koronavirusit, e miratuar të martën në Rusi, është testuar vetëm në 38 persona dhe shkakton disa efekte anësore, si temperaturë, ethe, dhimbje dhe ënjtje. Agjencia e lajmeve Fontanka raporton...
Lajme11 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje, përmes nënkryetares së Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka parashtruar kërkesën për qasje në dokumente publike brenda Ministrisë së Shëndetësisë, për materialet dhe dosjet e dorëzuara nga të gjitha institucionet private shëndetësore të cilat kanë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.