×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe

  FrontOnline
  28 Prill 2023

  Ambasadori i Mbretërisë së Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka qëndruar sot në hapësirat e Devolli Corporation në Pejë, njësinë e Prince Caffe.

  Drejtori Dardan Shala i ka treguar të parit të Suedisë në vendin tonë për punën që bëhet në Prince Caffe, produktet dhe tregjet.

  Ambasadori Westerlund është shprehur shumë i kënaqur me arritjet e prezantuara, kurse ka shprehur interesimin që Prince Caffe ta rrisë bashkëpunimin me tregun suedez në të ardhmen.

  Ambasadori suedez ka premtuar edhe ndihmën e tij për të vendosur kontakte me kompanitë simotra të Devolli Corporation në shtetin suedez.

  Prince Caffe është një ndër brendet lidere të rajonit në fushën e prodhimit të kafesë cilësore.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Luftëtari dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nexhat Cikaqi, ka nevojë për ndihmën e të gjithëve. Ai vuan nga një sëmundje dhe...
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Vip20 Qershor 2024
  Tayna dhe ish-menaxheri i saj Rinor Hykolli janë temë diskutimi në media rozë. Kënga e fundit e këngëtares është fshirë përsëri nga...
  Sport20 Qershor 2024
  Kroacia pësoi gol në minutën e 95-të nga Klaus Gjasula i Shqipërisë, në po të njëjtën mënyrë që realizuan vetë kundër Brazilit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.