×
Etiketë: del
Lajme17 Qershor 2020
Me kërkesë të ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, sonte kryeinspektori i MTI-së, bashkë me inspektoratin kanë kryer inspektime në lokalet e Prishtinës. Arsyeja e inspektimit ka qenë respektimi i rregullave të Institutit Kombëtar...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Materniteti në qytetin e Vlorës rrezikon që të mbyllet dhe stafi të vihet në karantinë të detyrueshme. Shkak është bërë një sanitare, e cila ka rezultuar e infektuar me COVID-19. Sanitarja e infektuar ka edhe...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Presidenti i Hondurasit, Juan Orlando Hernández ka thënë se ai, gruaja e tij dy nga dy ndihmësit e tij kanë testuar pozitivë për koronavirus. Në një adresim televiziv, ai tha se filloi të ndjehet i...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Një puq i ri është tentuar të bëhet mëngjesin e sotëm në Mal të Zi. Mediat e Podgoricës raportojnë se disa grupe kanë tentuar ta uzurpojnë pushtetin komunal në Budva. “Në këto momente në Budva...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Zonja e parë e Ukrainës e cila është infektuar me Covid që nga java e shkuar ndodhet në spital. Gjendja e saj paraqitet e qëndrueshme, nuk është e intubuar por mjekët kanë vendosur që trajtimi...
Lajme15 Qershor 2020
Rezultati në testimin e COVID 19 është NEGATIV.Pra, nuk jam infektuar me koronavirus (Covid-19).Faleminderit të gjithëve për interesimin! Duhet ta pranoj: jam zënë në befasi se sa mikun e dashamirin e paskam.Një falenderim i veçantë...
Lajme15 Qershor 2020
Pas deklaratave të ministres së Financave, Hykmete Bajramit, e cila tha se Qeveria është duke diskutuar me Trustin Pensional që të lejohet tërheqje deri në 10% të kursimeve që të kalohet sa më lehtë nga...
Ekonomi14 Qershor 2020
Pakoja emergjente fiskale në vlerë prej rreth 180 milionë euro e cila kishte për qëllim të zbus problemet ekonomike dhe sociale ende nuk ka arritur të shpërndahet te bizneset dhe punëtorët. Kjo pako ishte miratuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.