×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Presidenti i Hondurasit del pozitiv me Coronavirus

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Presidenti i Hondurasit, Juan Orlando Hernández ka thënë se ai, gruaja e tij dy nga dy ndihmësit e tij kanë testuar pozitivë për koronavirus.

  Në një adresim televiziv, ai tha se filloi të ndjehet i qetë gjatë fundjavës, dhe gjendja e tij u konfirmua dje.

  Hernández tha që ndjehej më mirë dhe do të vazhdojë të punojë nga distanca.

  “Ndjej forcë dhe energji të mjaftueshme për të vazhduar përpara dhe për të mposhtur këtë pandemi,” tha ai. “Ne do t`ia dalim. Kam besim te Zoti, mjekët dhe mjekësia në Honduras ”.

  Hondurasi ka konfirmuar më shumë se 9,600 raste të koronavirusit dhe 330 vdekjeve, sipas Universitetit Johns Hopkins.

  Ekonomia e saj filloi të rihapet javën e kaluar pas gati tre muajve të masave të bllokimit, duke përfshirë mbylljen e kufijve, raporton BBC.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.