[wp-story]

Bota/Rajoni

Presidenti i Hondurasit del pozitiv me Coronavirus

Presidenti i Hondurasit del pozitiv me Coronavirus
09:00 | 17 Qershor 2020

Presidenti i Hondurasit, Juan Orlando Hernández ka thënë se ai, gruaja e tij dy nga dy ndihmësit e tij kanë testuar pozitivë për koronavirus.

Në një adresim televiziv, ai tha se filloi të ndjehet i qetë gjatë fundjavës, dhe gjendja e tij u konfirmua dje.

Hernández tha që ndjehej më mirë dhe do të vazhdojë të punojë nga distanca.

“Ndjej forcë dhe energji të mjaftueshme për të vazhduar përpara dhe për të mposhtur këtë pandemi,” tha ai. “Ne do t`ia dalim. Kam besim te Zoti, mjekët dhe mjekësia në Honduras ”.

Hondurasi ka konfirmuar më shumë se 9,600 raste të koronavirusit dhe 330 vdekjeve, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Ekonomia e saj filloi të rihapet javën e kaluar pas gati tre muajve të masave të bllokimit, duke përfshirë mbylljen e kufijve, raporton BBC.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera