×
Etiketë: del
Lajme16 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla gjatë qëndrimit zyrtar në Hagë, ka takuar bashkatdhetarë dhe përfaqësues nga shoqatat “Kosova” dhe “Shqiptarët në Holandë”. Ajo me këtë rast ka diskutuar për projekte konkrete për Kosovën, dhe...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një nga skeletet më të plota në botë të dinozaurëve është në shitje. “Stan T. rex”, i quajtur sipas paleontologut që i zbuloi për herë të parë eshtrat e tij, thuhet se ka ecur në...
Lajme16 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës nesër do t’i kthehet punës, ku edhe do të mbajë seancë plenare. Në rend dite është edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Miratimi i këtij projektligji do t’i hapte rrugë tërheqjes...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Një zyrtar i lartë i Vatikanit tha të hënën se Papa Françesku është duke u vëzhguar vazhdimisht pasi u takua me një kardinal i cili më vonë doli pozitiv në testin për Covid-19. Kardinali filipinas,...
Lajme14 Shtator 2020
Qendra e Studentëve të Universitetit të Prishtinës ka njoftuar studentët se ende nuk është marrë ndonjë vendim lidhur me hapjen e konkursit për pranim në konvikte shkaku i situatës epidemiologjike në vend. Përmes një postimi...
Lajme12 Shtator 2020
Ish-deputeti i Parlamentit të Kosovës, Labinot Tahiri i ka dal në mbrojtje liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Tahiri nuk beson se ish-kryeministri i Kosovës është anti-amerikan. Përmes një statusi këngëtari i njohur ka kërkuar...
Lajme08 Shtator 2020
Ish-deputeti i PSD’së dhe VV’së, Visar Ymeri thotë se në Kosovë duhet të lejohet debati për dialogun. Ymeri ka thënë se reagimi i Grenellit ndaj Kurtit është i ekzagjeruar. “Zoti Grenell nuk e ka bash...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Ndonëse në Kosovë shumëkush tha se administrata e Trumpit dhe Bashkimi Evropian janë në një lloj “përplasjeje” për çështjen e Kosovës, kjo nuk duket të jetë aspak kështu. Madje, duket se emisari special i SHBA-ve...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Rritja e tensioneve ditët e fundit mes Greqisë dhe Turqisë duket se ka marrë vëmendjen e mediave mbarëbotërore. Një nga revistat më të njohura në botë “Forbes”, i ka kushtuar një artikull kësaj çëshjeje ku...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Disidenti rus Alexei Navalny ka dalë nga koma dhe po shkëputet nga ventilimi mekanik, njoftoi sot spitali “Charite” i Berlinit, ku ai po trajtohet. “Gjendja e tij është përmirësuar. Navalny u përgjigjet stimujve verbalë”, tha...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Magribe Hajdari dhe Hasip Iseni, flasin për ballafaqimin me koronavirusin që e kanë marrë gjatë vizitave të bëra kësaj vere në vendlindje, në Kosovë gjegjësisht në Maqedoni Verës së sivjetme i erdhi pothuaj fundi por...
Lajme04 Shtator 2020
Pak orë para se të nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, Gazeta Express mëson se ka tensione në kampin kosovar. Ramush Haradinaj dëshiron që të refuzohet marrëveshja, amerikanët paralajmërojnë sanksione ndaj...
Kronika28 Gusht 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mitrovicë, ku një vajzë e re e ka raportuar në Policinë e Kosovës babanë e saj për ngacmim seksual. Sipas një burimi të Reporteri.net, ngacmimi ka filluar që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.