×
Etiketë: fund
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Më në fund tamponi i ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi del negativ. Në një muaj betejë, Berlusconi qëndroi 10 ditë i shtruar në spital, në gjendje të rënduar, për të vijuar më tej kurimin në shtëpi....
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Tre vëllezërit që kanë luajtur të njëjtat numra lotarie së bashku për 40 vjet kanë fituar 511,000 dollarë. Treshja ishte një nga dhjetë fituesit e një çmimi në një ndarje në shortin e së shtunës...
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti kanë inspektuar punimet që janë duke u bërë në ish-udhëkryqin e Janjevës, konkretisht në rrugën nacionale Prishtinë-Ferizaj, i cili u tha se...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Votuesit zviceranë do të vendosin të dielën nëse do ta braktisin marrëveshjen për lëvizje të lirë të njerëzve me vendet e Bashkimit Evropian. Përkrahësit e këtij ndryshimi thonë se largimi nga marrëveshja do t’ia mundësojë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se do të emërojë të nominuarin e tij për Gjykatën e drejtësisë Supreme deri në fund të javës dhe i kërkoi Senatit të kontrolluar nga Republikanët të konfirmojë...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Strategjia e Suedisë për imunitetin e tufës në luftën kundër koronavirusit, kohët e fundit ka marrë rezultate të mira, ndonëse është kritikuar nga shumica e ekspertëve botërorë. Megjithëse imuniteti i popullsisë është ende nën nivelin...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kompania bioteknike amerikane ‘Moderna’, ka njoftuar se deri në fund të vitit do të prodhojë 20 milionë doza të vaksinës eksperimentale kundër coronavirusit. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, njoftimi i bërë pas aplikimit tek...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Pas një mbyllje gjashtëmujore, më e gjata në Evropë, Italia rihapi shumicën e shkollave të saj, duke testuar aftësitë organizative të qeverisë, nervat e mësuesve dhe vetëkontrollin e studentëve të ngazëllyer. Sipas mediave të huaja,...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Durrës- Një sirian ka tentuar t’i jap fund jetës në qytetin e Durrësit gjatë mbrëmjes së sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00, në lagjen nr.4, Durrës, tek Rruga e Re e Portit, ku dyshohet...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive në SHBA Anthony Fauci tha të premten se vetëm vitin e ardhshëm jeta mund t’i rikthet normalitetit të para-pandemisë. Por gjithçka do të varet sipas tij nga fakti...
Vip08 Shtator 2020
Bruce Williamson , lideri i grupit Temptations, ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Bruce vdiq të dielën në mbrëmje në shtëpinë e tij në Vegas pasi u infektua me COVID-19. Djali i Williamson postoi një homazh...
Vip05 Shtator 2020
Dyshimet se Nik Xhelilaj i ka dhënë fund lidhjes 8-vjeçare me aktoren e famshme turke, të rejat nga jeta private e aktorit shqiptar Aktori i njohur, Nik Xhelilaj, ka nisur xhirimet për serialin “Uyanis Buyuk...
Vip05 Shtator 2020
Irkenc Hyka është një nga talentet e tregut të muzikës, që duket se në këto vite fati i ka ecur jo vetëm në muzikë, por edhe në dashuri. Po si qëndron e vërteta e historisë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.