Gjuha:
×
 • Vip
 • Vip

  Fejesa e fshehtë e Irkenc Hykës, si i dha fund beqarisë muzikanti që i këndon vuajtjes në dashuri

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Irkenc Hyka është një nga talentet e tregut të muzikës, që duket se në këto vite fati i ka ecur jo vetëm në muzikë, por edhe në dashuri. Po si qëndron e vërteta e historisë së tij të fshehtë, ndërkohë që në sytë e publikut njihet si djali melankolik dhe shumë i ndjeshëm, që i këndon shpesh vuajtjes në dashuri?

  Në dhjetor të vitit të kaluar, ndërsa ishte i ftuar në emisionin “Shiko kush luan”, muzikanti Irkenc Hyka zbuloi se po përjetonte prej 3 vitesh një romancë dhe kjo ishte deklarata e tij e parë publike, para se t’i dhuronte të zgjedhurës së tij unazën e fejesës.

  Ai nuk preferoi ta zbulonte identitetin e vajzës që i ka vjedhur zemrën dhe po qëndron prej 3 vitesh krah tij, por e vërteta është zbuluar më në fund.

  Në fakt, çifti i paska dhënë fund beqarisë dhe këtë vendim e fakton unaza në gishtin e partneres së Irkencit, vajzës që nuk njihet në publik e që quhet Abi Fregjaj.

  Ajo ka treguar thonjtë e rinj në “Instastory”, duke fokusuar më shumë unazën në gishtin e fejesës. Nuk dihet se kur ekzaktësisht Irkenci dhe Abi i kanë thënë “po” njëri-tjetrit, por nga disa foto si çift, ata shihen shumë të lumtur pranë njëri-tjetrit.

  Është partnerja e tij Abi, e cila ka bërë shumë postime me këngëtarin në profilin e saj në “Instagram”, ku nuk mungojnë komentet e miqve, të cilët janë në dijeni të kësaj historie të bukur deri tani, të mbajtur larg vëmendjes së mediave.

  E kush është Irkenc Hyka, djali i muzikës që ka vendosur të flasë më shumë me punën e tij sesa me daljet mediatike?

  I lindur në Tiranë, vitet e fundit në rrethin e artistëve ai njihet si këngëtar dhe autor këngësh i disa emrave në muzikë. Irkenci ka filluar të merret me muzikë që në moshën 17- vjeçare, pas eksperiencave që fëmijë në festivale.

  I diplomuar në Liceun Artistik për Kanto, Irkenci ka bashkëpunuar me këngëtarë të njohur dhe sot vazhdon të punojë dhe të kompozojë në studion e tij muzikë për vete dhe të tjerët.

  Në 2014-ën mori pjesë në “Kënga Magjike” me këngën “Ajo”. Në 2017-ën ra në sy me videoklipin “Haram” apo “Një lamtumirë”, në bashkëpunim me Danin.

  Mes bashkëpunimeve të tij me Kaltrina Selimin apo Mimoza Shkodrën veçohet ai me Nora Istrefin, me titull “Jena nda”, apo me Don Phenom me këngën “A je vetëm”.

  Bashkëpunimet e tij të shumta janë me muzikantin dhe tekstshkruesin më të kërkuar të momentit, Endrit Mumajesin (Muma), i cili ka shkruar tekstet e tij, siç ishte produksioni mjaft i pëlqyer i vitit të kaluar me titull “Këngë shpirti”.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Vip22 Mars 2023
  Reperi i njohur kosovar, Capital T, sot ua ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ai...
  Vip22 Mars 2023
  Pas një nate e dehur dhe me një fjalor të shthurur, Olta u zgjua ditën e sotme dhe i ka kërkuar falje...
  Vip22 Mars 2023
  Figura kyçe e spektaklit “Big Brother”, Luiz Ejlli vazhdon të ketë telashe me profilin e tij në rrjetin social “Instagram”. Pak ditë...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ironizuar me deklaratën e sotme të kryeministrit Kurti, ku tha se ka Asociacion. Ahmeti ka publikuar...
  Lajme22 Mars 2023
  Kosova konsiderohet si një nga vendet me tregun me të lirë të punëtoreve në rajon dhe ky fakt e bën atë një...
  Lajme22 Mars 2023
  Profesori amerikan në Universitetin e Johns Hopkins ka thënë se Administrata Biden duhet ta bindë Ukrainën nëpërmjet marrëveshjes së Ohrit që ta...
  Lajme22 Mars 2023
  Për të enjten parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë. Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me...
  Lajme22 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka sjellë Marrëveshjen e Ohrit, ku bën pjesë Asociacioni...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, thotë se është përhapur masivisht fenomeni i shtëpive të barit. Ajo u shpreh se në Shqipëri ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.