×
Etiketë: fund
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Latinka Perovic një historiane dhe politikane e njohur serbe e quajtur edhe si “Nëna e një Serbie tjetër”, ish-kryetare e “Forumit të Gruas Anti-Fashiste të Serbisë” e më vonë edhe Sekretare e Komiteti Qendror të...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Sipas Dr. Anthony Fauci, një vaksinë kundër covid-19 mund të jetë në dispozicion më herët sesa është parapa nëse provat klinike tregojnë rezultate pozitive. Megjithëse, dy prova klinike priten të përfundojnë deri në fund të...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Peter Altmaier tha se gjendja më e keqe e pandemisë tashmë është kaluar nga Gjermania. Një mbyllje e dytë në Gjermani mund dhe do të shmanget, tha të martën Ministri i vendit për Çështjet Ekonomike...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Një vaksinë të mundshme kundër coronavirusit që po e zhvillojnë së bashku Universiteti i Oksfordit dhe prodhuesi i barnave, AstraZeneca mund të vihet deri në fund të këtij viti para rregullatorëve të ilaçeve. Kështu së...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Qeveria e Kantonit Bazelland ka aprovuar më në fund kërkesën për natyralizim të kosovarit Hamdi Halili, shkruan albinfo.ch. Sipas Qeverisë së Kantonit, kosovari duhej të ishte natyralizuar. “Të gjitha kërkesat janë përmbushur” thuhet në vendim....
Lajme19 Gusht 2020
Infermieri Fitim Havolli ka publikuar disa foto nga puna në Klinikën Infektive, teksa ka dhënë shpresë për përfundimin e pandemisë. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se po vazhdohet me punë...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Ishte një nga demonstratat më të mëdha të organizuara nga opozita. që nga pavarësia e vendit në vitin 1991. Më shumë se 100.000 vetë u grumbulluan në kryeqytetin Minsk të dielën. Edhe në qytete të...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Suedia, e cila ka zbatuar një strategji më pak të rreptë antiCOVID-19, bëri sot thirrje që të punohet nga shtëpia të paktën deri në Vitin e Ri ndërsa vendi ka kaluar pragun e 80.000 të...
Lajme30 Korrik 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, i është drejtuar me një thirrje publike Qeverisë së Kosovës për të ndërhyrë në aspektet fiskale dhe financiare që pandemia të shkaktojë dëme sa më të vogla...
Lajme28 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në dy paraqitjet e fundit të tij në publik ka vënë maskën mbrojtëse, gjënë kryesore për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Me maskë mbrojtëse është paraqitur sot teksa ka vizituar...
Ekonomi27 Korrik 2020
Kosova, krahasuar me vendet e rajonit, i ka dalë më së paku në ndihmë bizneseve dhe ekonomisë, për të rikuperuar humbjet që i kanë pasur gjatë pandemisë COVID-19, thonë ekspertë dhe përfaqësues të bizneseve. Derisa...
Auto25 Korrik 2020
Shkencëtarët në Australi pretendojnë se kanë ndërtuar një bateri që mund ta mbajë telefonin për pesë ditë pa karikim, ose të karikojë një makinë elektrike për 1 mijë kilometra. Nëse teknologjia e tyre do të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.