×
 • Lajme
 • Lajme

  Presidenti më në fund e vë maskën

  FrontOnline
  28 Korrik 2020

  Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në dy paraqitjet e fundit të tij në publik ka vënë maskën mbrojtëse, gjënë kryesore për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

  Me maskë mbrojtëse është paraqitur sot teksa ka vizituar drejtuesit shëndetësorë në oborrin e QKUK-së si dhe mbrëmë, kur vizitoi familjen e komandantit Mujë Krasniqi në Klinë. Por pak orë më herët, ai u paraqit pa maskë në një tavolinë me tre burra në Prizren duke pirë çaj. Ai ishte i vetmi pa maskë në tavolinë.

  Paraqitjet e tij pa maskë mbrojtëse janë kritikuar nga mediat, analistët dhe në rrjetë sociale. Për këtë “fenomen” foli të hënën edhe zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, kur tha se “të gjithë ata që nuk mbajnë maskën duhet të gjobitën, qoftë edhe nëse bëhet fjalë për presidentin, kryeministrin …”.

  Thaçi ndër të tjera u paraqitë pa maskë edhe pranë turmës që e priti në kufi pas kthimit nga Haga, ku u intervistua për katër ditë nga Prokurori i Dhomave të Specializuara. Pa maskë u paraqit edhe në një takim me studentët, pastaj në takim me kryeministrin Hoti dhe në shumë takime tjera. Të gjithë të tjerët që e takuan, mbanin maska.

  Në fakt, i pari i vendit në fillim të pandemisë ka qenë ithtar i shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme dhe e propozoi këtë, por kjo nuk u pranua nga ish-kryeministri Albin Kurti.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka përkujtuar intelektualin dhe veprimtarin Shaban Manaj, në 24 vjetorin e vrasjes së tij....
  Lajme23 Korrik 2024
  Pushteti dje duke e keqpërdorur transmetuesin e vetëm publik, RTK-në, i goditi dy mediume, Nacionalen dhe Periskopin. Duke përkthyer një shkrim pa...
  Lajme23 Korrik 2024
  Zëvendësministri i Infrastrukturës Hysen Durmishi, thotë se ka informata që nga aksioni i Policisë dhe Prokurorisë në Pejë, janë arrestuar zyrtarë të...
  Të tjera
  Kronika23 Korrik 2024
  Një burrë në fshatin Treboviq të Pejës, ka raportuar në polici se vajza e vëllait të tij e cila është me aftësi...
  Kronika23 Korrik 2024
  Një grua në Viti e ka njoftuar policinë e Kosovës se para një viti është sulmuar seksualisht nga një burrë në Viti....
  Lajme23 Korrik 2024
  Pas dyshekëve, produkti i dytë më i eksportuar në Amerikë gjatë vitit që lamë pas janë artikuj të veshjeve për burra dhe...
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.