×
Etiketë: Presidenti
Lajme30 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me Urdhrin Hero i Kosovës, bashkëluftëtarët e çetave kryengritëse, Hamit dhe Halim Ngucati. Thaçi shkruan se sikurse gjithë kombi, pasardhësit e bashkëluftëtarëve duhet të jenë krenarë me të...
Lajme26 Shtator 2020
Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizje Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka shkruar se Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka dekaluar se për postin e Presidentit duhet të flasë me VV-në ose Partinë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti iranian, Hassan Rohani, gjatë një fjalimi televiziv më 26 shtator, u tha iranianëve që ta drejtojnë zemërimin e tyre kah Uashingtonit zyrtar, sa i përket ndikimit që do të kenë sanksionet amerikane. Rohani ka...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe dy trupa të pajetë, duke çuar në 26 numrin e viktimave...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një zëdhënës i Presidentit të Këshillit Evropian Charles Michel tha se samiti i udhëheqësve të Bashkimit Evropian i planifikuar për të enjten dhe të premten është shtyrë, pasi zoti Michel u detyrua të vetëizolohej pas...
Lajme21 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin Special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaci mbajti një fjalim paraprak ku falënderoi Grenellin për rolin e...
Lajme21 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili sapo është kthyer nga Turqia, sot do ta dekorojë me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin special të Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell. Pas...
Lajme20 Shtator 2020
Shefi i Shtetit, Hashim Thaçi ka udhëtuar për në Turqi bashkë me liderin e AKR’së, Behgjet Pacollin, i cili është edhe deputet i Parlamentit të Kosovës. Nuk dihet pse Pacolli ka udhëtuar për në Stamboll...
Lajme20 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi bashkë me kreun e AKR’së Behxhet Pacollin kanë udhëtuar për në Stamboll. Aty janë takuar me Presidentin e Truqisë, Rexhep Taip Erdogan. E ky i fundit para disa javëve kishte...
Front TV18 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është në mesin e 950 zyrtarëve publik i cili pritet t`i nënshtrohet kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsion. Nga kjo Agjenci është bërë e ditur që pasurinë...
Lajme17 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka dekoruar sot me urdhrin “Heroinë e Kosovës” Aza Thaçi–Ferizin, nga Polluzha e Drenicës. Këtë vendim, presidenti e ka marrë në njëvjetorin e vdekjes së gruas, e cila sipas...
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, me rastin e Vitit të Ri Hebraik, deklaroi sot se është nder për Kosovën që kjo festë po shënohet në Kosovë, me lajmin e shumëpritur të njohjes nga shteti i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.