Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dr.Fauci: Ekziston një mënyrë për t’i dhënë fund provave të vaksinave kundër covid-19

  FrontOnline
  03 Shtator 2020

  Sipas Dr. Anthony Fauci, një vaksinë kundër covid-19 mund të jetë në dispozicion më herët sesa është parapa nëse provat klinike tregojnë rezultate pozitive.

  Megjithëse, dy prova klinike priten të përfundojnë deri në fund të vitit, Fauci tha se një bord i pavarur si Bordi i Monitorimit të të Dhënva dhe Sigurisë (DSMB) ka autoritetin për t’i dhënë fund provave sa më pare shkruan CNN.

  Fauci thotë se të gjitha të dhënat janë aq të mira tani, të sigurta dhe efektive.

  Komentet e Dr.Fauci vijnë në një kohë shqetësuese, ngase presioni politik drejtuar DSMB mund të ndikoj për një aprovim të hershëm të vaksinës.

  Fauci, beson se anëtarët e pavarur të DSMB, të cilët nuk janë punonjës qeveritarë, do mbajnë vaksinat në standarde të larta pa u ndikuar.

  Prodhuesit tani po testojnë tre vaksina kundër covid-19, njëra nga Moderna dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit dhe tjetri i udhëhequr nga Pfizer dhe BioNTech

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ka shkuar në 17 numri i të plagosurve në Itali si pasojë e shpërthimit të zjarrit në një ndërtesë. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Shoqëria gjithnjë e më individualiste drejt së cilës ne ecim po vihet re me më shumë forcë në Korenë e Jugut. Atje,...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i Mitrovicës Veriore, Erden Atiq ka thënë se mandati i tij do të zgjasë deri në vitin 2025, kur në Kosovë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.