Gjuha:
×
Etiketë: mënyrë
Kronika26 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme kanë arrestuar një persona, pasi i njëjti ka marrë dhe mbajtur në mënyrë të kundërligjshme një fëmijë, raporton Front Online. Njoftimi i policisë:...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Gjatë vizitës në stacionin policor në ‘Gjorçe Petrov’, ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski foli edhe për incidentet e ‘Komitëve’ që ndodhën këto javë. “MPB reagoi shpejt me zbardhjen e rasteve, tani është radha...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Petar Bogojeski i Konceptit maqedonas tha se shteti e çon shtetin drejt konfliktit etnik. “Nëse dita shihet në mëngjes, atëherë jemi të sigurt se Qeveria është në rrugë të gabuar anti-evropiane. Kjo është kundër Kushtetutës...
Lajme20 Shtator 2020
Presidenti Thaçi vazhdon t’i sfidojë vendimet e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, duke refuzuar tërheqjen e diplomatëve që u ka skaduar mandati dhe kanë probleme me ligjin. Në fillim të shtatorit, presidenti në...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Nga klasa e parë deri në klasën e tretë, nxënësit do të shkojnë me prani fizike, ky vendim u mor së bashku me Komisionin për Sëmundjet Infektive, nëse do të krijohet mundësia, ne gradualisht do...
Lajme09 Shtator 2020
Ambasadori palestinez në Serbi, Mohamed Nabhan, ka thënë se Palestina nuk do ta njohë Kosovën në asnjë mënyrë. “Ne nuk e njohim Kosovën, jo vetëm shkaku i dashurisë karshi Serbisë. Ne e respektojmë të drejtën...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj është shprehur i pakënaqur me veprimet e partnerit të koalicionit qeverisës rreth mos pjesëmarrjes së zyrtarëve të kësaj partie në takimet e kryeministrit Avdullah Hoti në procesin e dialogut. Ai...
Lajme05 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, në kuadër të së cilës, bashkë me amerikanët, parashihet hartimi i një studimi të fizibilitetit me qëllim të përdorimit të përbashkët të...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Sipas Dr. Anthony Fauci, një vaksinë kundër covid-19 mund të jetë në dispozicion më herët sesa është parapa nëse provat klinike tregojnë rezultate pozitive. Megjithëse, dy prova klinike priten të përfundojnë deri në fund të...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Prof. Bojana Beoviq, MD, PhD e diplomuar në Universitetin e Mjekësisë në Lubjanë, aktualisht vepron si drejtuese e grupit të ekspertëve për mos-përhapje dhe kontroll të epidemisë COVID-19 në Ministrinë e Shëndetësisë të Sllovenisë. Beoviq...
Lajme19 Gusht 2020
Trendi i uljes së rasteve të të infektuarve me COVID-19, nuk nënkupton që mos të vazhdojmë të jemi vigjilentë. Kështu ka thënë në Kanal10, infektologu Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të SHSKUK. “Edhe pse...
Lajme13 Gusht 2020
Haki Abazi në një intervistë për Front Online, ka folur për pranimin e testeve nga Serbua, gjatë kohës sa ai ishte zëvendëskryeministër në Qeverinë “Kurti”. Ai tha se ato janë pranuar në mënyrë institucionale mes...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Rreth 53.7% e vdekjeve në Shqipëri ndodhin prej sëmundjeve kardiake. Sipas një studimi të EuroStat dhe INSTAT, rezulton se Shqipëria renditet e pesta në Evropë sa i takon numrit të vdekshmërisë që si pasoja kanë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.