×
Etiketë: kundër
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ish-presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso do të kryesojë aleancën Gavi, e cila mbikëqyrë sistemin e Kombeve të Bashkuara rreth qasjes globale në vaksinën COVID-19. Këshilli Drejtues, i cili përfshin UNICEF-in, Organizatën Botërore të...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se 368 mijë doza do të jenë falas për grupet e rrezikuara. Personeli shëndetësor ka nisur i pari vaksinimin kundër gripit sezonal. I programuar për të vaksinuar falas disa...
Lajme30 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Speciale, kundër 15 të pandehurve për veprat penale falsifikimi i dokumenteve, legalizimi i përmbajtjes së rreme dhe shmangia nga...
Lajme30 Shtator 2020
Prindërit e nxënësve të një klase të dytë në shkollën fillore "Naim Frashëri” protestuan sot kundër drejtoreshës së kësaj shkolle, Shpresa Vllasalia. Sipas tyre, kjo e fundit ka sjellje arrogante ndaj mësimdhënësve, për çka edhe...
Lajme29 Shtator 2020
Në hyrje të fshatit Gërnqar i Komunës së Kllokotit, është emëruar një rrugë me emrin e tenistit të famshëm serb, Novak Djokoviq. Lajmin e ka konfirmuar për Kosovo Online kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozhidar...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Mediat turke shkruajnë se qeveria është e gatshme t’i ofrojë Azerbajxhanit të gjithë ndihmën që do të kërkohet. “Do t’i ofrojmë gjithçka u duhet, si iu duhet atyre”, citojnë mediat turke zyrtarët lokalë, ndërsa mëngjesin...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Turqia është e vendosur të ndihmojë Azerbajxhanin "të rifitojë territoret e saj të okupuara" në Nagorno-Karabak, tha sot një përfaqësues i presidencës turke. "Turqia do të angazhohet plotësisht për të ndihmuar Azerbajxhanin për të rifituar...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ndonëse kryeministri holandez, Mark Rutte, fillimisht kishte thënë se është skeptik për përfitimet që sjell përdorimi i maskës, atij tashmë nuk i ka mbetur zgjidhje tjetër pos t’i shtrëngojë masat pasi vendi i tij po...
Lajme29 Shtator 2020
Për vepra të ndryshme, Prokuroria e Shtetit ka ngritur 120 aktakuza kundër 134 personave. Bëhet e ditur se me urdhër të Prokurorisë së Shtetit, brenda 48 orëve janë ndaluar 15 persona dhe ndaj pesë personave...
Lajme28 Shtator 2020
Krahas këtyre vaksinave, Hoti ka thënë se MSH-ja synon të blejë edhe mbi 300 mijë vaksina të tjera, për të siguruar vaksina kundër gripit sezonal për të gjithë qytetarët që bien në kategoritë e rrezikut...
Front TV28 Shtator 2020
Edhe pse që nga shtatori, vit pas viti në Kosovë raportohen raste të prekura me grip sezonal, as këtë vit, qytetarët nuk do të arrijnë të vaksinohen gjatë këtij muaji, e as në muajin tetor....
Lajme28 Shtator 2020
Në Prishtinë, Gjakovë, Mitrovicë dhe Ferizaj, HANDIKOS ka nisur shpërndarjen e 405 maskave mbrojtëse për fëmijët me aftësi të kufizuara, të cilat ndër të tjerash përçojnë mesazhin kundër dhunës së fëmijëve në çdo mjedis. ‘’Më...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Autoritetet franceze nga e hëna i kanë futur në fuqi rregullat e reja kundër përhapjes së koronavirusit në Paris dhe në 11 qytete tjera, në të cilat vlerësohet se ka rrezik të lartë nga pademia....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.